Drugi zaporedni poraz Wolfsburga, Leipzig zanesljivo do nove zmage

Berlin, 02. 10. 2021 17.46 |

STA, M.J.
0

Nogometaši v nemški Bundesligi igrajo pet tekem 7. kroga. Od vodilnih ekip sta bila prva na sceni Wolfsburg, ki je izgubil z Borussio Mönchengladbach z 1:3, ter Borussia Dortmund, ki je Augsburg premagala z 2:1. Krog sta sicer že v petek začela Köln in Greuther Fürth; Kölnčani zadnji ekipi lige niso dovolili presenečenja in po zmagi s 3:1 je bavarska ekipa še vedno zadnja brez zmage.

Breel Embolo
Breel Embolo FOTO: AP

Wolfsburg je po prvem spodrsljaju v prejšnjem krogu lovil priključek k vodilnim, a začetek je bil slab, saj je Gladbach že po sedmih minutah vodil z 2:0 po golih Jonasa Hofmanna in Breela Emboloja. Nekaj upanja je pomenilo znižanje Luce Waldschmidta sredi prvega polčasa, potem pa so domači znali zadržati prednost. Niso sicer izkoristili enajstmetrovke, ki jo je zakrivil Maxence Lacroix ter moral zaradi drugega rumenega kartona z igrišča, a je zmago v sodnikovem dodatku potrdil Joe Scally. Pred tem krogom četrti Dortmundčani, imeli so točko manj kot Wolfsburg, so gostili Augsburg. Še vedno brez poškodovanega prvega zvezdnika Erlinga Haalanda so v prvem delu povedli z golom Raphaela Guerreira, izenačil je Andi Zeqiri. Že kmalu po začetku drugega dela je za Dortmund zadel Julian Brandt, to pa je bil nazadnje tudi zmagoviti zadetek. Hertha Berlin je gostila Freiburg, ki je ostal neporažen v sezoni in dosegel že četrto zmago, gostje so premoč v prvem delu kronali z zadetkom Philippa Lienharta. Domači so prek Krzysztofa Piateka izenačili v 70. minuti, a je nato za zmago poskrbel Nils Petersen. V zadnji popoldanski tekmi je Stuttgart premagal Hoffenheim s 3:1.

Leipzig vs Bochum
Leipzig vs Bochum FOTO: Sofascore.com

Leipzig se po slabem začetku sezone pobira, danes je dosegel novo visoko zmago in je že v zgornjem delu lestvice. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl - v igri je bil do 79. minute, ko ga je zamenjal Ilaix Moriba - in soigralci so v drugem polčasu stopili na plin in Bochumu, predzadnji ekipi lige, niso dovolili razmišljanja o presenečenju. Načel ga je Andre Silva v 69. minuti, potem pa je v le petih minutah dva gola dodal še Christopher Nkunku. Na lestvici sta se Dortmund in Freiburg začasno pomaknila na drugo in tretje mesto, Wolfsburg je zdaj peti, Leipzig pa z desetimi točkami osmi.

Kevin Kampl vs Bochum
Kevin Kampl vs Bochum FOTO: Sofascore.com

V nedeljo pa bosta igrali še pred tem krogom vodilni ekipi: Bayern München bo gostil Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen pa gostoval pri Arminii Bielefeld. Na sporedu bo še tekma Mainz - Union Berlin.