Hokejisti Pustertala so se veselili treh točk po preobratu v zadnjih minutah. Foto: HC Pustertal

V vratih je bil tokrat Paavo Hölsa, ki se je izkazal s 43 obrambami in bil izbran za najboljšega posameznika tekme pri Ljubljančanih. Trener Mitja Šivic se je razveselil vrnitve branilca Joone Erving. Finec ni igral od 7. novembra, ko se je zaletel v ogrado v Tivoliju proti Fehervarju. Poškodovana sta še vedno Miha Logar in Aleš Mušič. Luka Kalan je po operaciji kolena izgubljen do konca sezone.

Pustertal je na 11. mestu in se bori za mesta, ki vodijo v dodatne kvalifikacije za končnico. Glavni trener je Finec Raimo Helminen, njegov pomočnik pa je dolgoletni hokejist Olimpije Matej Hočevar. Ekipi sta se srečali v finalu Alpske lige aprila 2019. Olimpija je po zaostanku z 1:3 v zmagah zrežirala veliko vrnitev in se veselila prvega iz dveh naslovov.

Ikonen kaznoval napako obrambe Olimpije
V uvodnih minutah so imeli Ljubljančani rahlo premoč, a si niso pripravili izrazite priložnosti. Dante Hannoun je ušel po desni strani v 13. minuti, Hölsä pa je bil na pravem mestu. Po četrt ure igre je Jasse Erik Ikonen v drugem poskusu matiral Hölsäja, potem ko so zmaji izgubili sodniški met in niso uspeli pokriti Finca, ki je bil sam pred vrati.

V 16. minuti je imela Olimpija kar minuto in 38 sekund dva igralca več. Gregory Carey in Michael Caruso sta morala na kazensko klop. Preveč je bilo podaj in premalo strelov. Plošček je v napadalni tretjini krožil prepočasi. Vratar Tomas Joshua Sholl je ubranil strel Sebstiena Picheja, veliko strelov pa so gostitelji blokirali.

Žiga Pance je ukanil Tomasa Joshuo Sholla v predzadnji mimnuti druge tretjine. Foto: www.alesfevzer.com

Magovac sanjsko odprl drugo tretjino
Že v 20. sekundi druge tretjine je Aleksandar Magovac z močnim strelom z desne strani presenetil Sholla in izenačil na 1:1. Pustretal je pritiskal, Hölsä se je večkrat izkazal. Vroče pred njegovimi vrati je bilo predvsem, ko so imeli zmaji dvakrat igralca manj. Izključena sta bila Tine Klofutar in Erving.

Kapetan Pance hladnokrven pred vrati
Minuto in 15 sekund pred koncem druge tretjine so gostitelji izgubili plošček v svoji obrambni tretjini. Jaka Sodja je lepo zaposlil Žigo Panceta. Kapetan Olimpije je pridrsal sam pred Sholla in mojstrsko poslal plošček pod prečko. Razmerje strelov v drugi tretjini je bilo 16:6, oba zadetka pa je dosegla Olimpija.

Gol Šturma razveljavljen, Sodja je imel zmago na palici
V zadnji tretjini so se Ljubljančani preveč posvečali branjenju minimalnega vodstva, Pustertal pa je pritiskal. V 48. minuti je Jaka Šturm v gneči pred Shollom potisnil plošček v mrežo, a so sodniki po dolgem ogledu posnetka zadetek zaradi oviranja vratarja razveljavili. Pet minut pred koncem je imel po veliki napaki obrambe Pustertala lepo priložnost še Sodja, a ni zadel.

Paavo Hölsä je zbral 43 obramb, vendar ni uspel preprečiti poraza Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Pustertal v 66 sekundah do preobrata
Kazen je prišla v končnici srečanja. V 58. minuti je Zachary Budish izza vrat podal pred gol, kjer je Emil Kristensen poslal plošček v mrežo. Magovcu se je zlomila palica in ni uspel posredovati. Le minuto in šest sekund zatem so se gostitelji veselili zmagovitega zadetka. Hölsä je strel Budisha še uspel odbiti, a je nato Matthias Mantinger z bekhendom spretno matiral Hölsäja. Finski čuvaj mreže je minuto in 12 sekund pred koncem že zapustil vrata, a se pritisk s šesterico v polju ni obrestoval. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 46:31.

Šivic: Nismo odigrali dobre tekme
"To je bilo težkih 60 minut. Mislim, da smo zasluženo zmagali. Bili smo boljši, predvsem v drugi tretjini smo zapravili veliko priložnosti. V zadnji tretjini je imela priložnost za povišanje vodstva, a na srečo se je obrnilo nam v prid," je povedal pomočnik trenerja pri gostiteljih Hočevar.

"Nismo odigrali dobre tekme. V zadnji tretjini smo imeli prednost, imeli smo lepo priložnost za tretji zadetek, a nismo zadeli v prazno mrežo. V zadnjih minutah nismo odigrali dobro, Pustertal je boljši," je bil razočaran trener Šivic.

Beljak bo po polomu na koroškem derbiju gostil zmaje
V torek bodo ljubljanski hokejisti opravili zadnje gostovanje v seriji petih, še drugič v devetih dneh bodo odšli v Beljak. John Hughes in soigralci so doživeli pravi polom na koroškem derbiju in s Celovčani izgubili z 1:9. Rok Tičar je dosegel prvi zadetek, nato pa je zbral še tri podaje. Olimpijo v četrtek čaka še zadnja letošnja domača tekma, ko bodo gostili prav prvake iz Celovca.