Ribakina in Siniakova v finalu Portoroža

Portorož, 17. 09. 2022 20.56 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, A.V.
3

Kazahstanka Jelena Ribakina in Čehinja Katerina Siniakova se bosta pomerili za naslov na teniškem turnirju WTA Zavarovalnica Sava v Portorožu. Za zmagovalko Wimbledona Ribakino bo to deseti finale v karieri, za Siniakovo, ki je v nedeljo slavila v konkurenci ženskih dvojic na OP ZDA, pa sedmi.

Kazahstanka je dvoboj proti Romunki začela izjemno in si takoj priigrala prednost 5:0, niz pa zaključila po vsega 35 minutah.

V drugem nizu je Bogdanova, na tem turnirju je izločila tudi slovensko predstavnico Tamaro Zidanšek, zaigrala bolje, a vseeno ni našla odgovora na močno igro Ribakine. Ta je še do treh "breakov" prišla v tretji, peti in sedmi igri ter znova s 6:1 dobila niz in s tem dvoboj.

"Pogoji so bili zelo zahtevni, povsem drugačni, kot smo jih bili tukaj vajeni. Občutek v izmenjavah je bil povsem drugačen. Igre so bile zelo izenačene, ampak servirala sem dobro in igrala agresivno, s čimer sem zelo zadovoljna. Lepo je igrati tukaj v finalu, Portorož je lep kraj in tu zares uživam. Veselim se že finala," je takoj po dvoboju dejala zmagovalka Wimbledona. Za Ribakino bo to jubilejni deseti finale na najvišji ravni, tretji letos (Adelaide) ter prvi po zmagi v Wimbledonu v začetku julija. Pred tem je turnirski zmagi slavila še v Bukarešti (2019) in Hobartu (2020). Šest finalnih obračunov je doslej izgubila.

V finalu se bo 23-letna Kazahstanka pomerila s Čehinjo Katerino Siniakovo. Slednja je danes morala odigrati dva dvoboja v le dobrih šestih urah, saj je pred tem v četrtfinalu ugnala Italijanko Jasmine Paolini s 6:2, 3:6, 7:6 (5). Siniakovi se ni pretirano poznalo, da je pred tem že igrala dve uri in 35 minut zahtevnega obračuna. Od samega začetka je proti Nemki narekovala ritem in si prvi niz zagotovila po vsega 29 minutah. V drugem sta bili tekmici bolj izenačeni, ob koncu pa je večkrat zapretila prav Čehinja. Nemka je ubranila kar pet priložnosti za zmago tekmice, šeste pa ni mogla, s čimer se je po uri in pol 26-letnica iz Hradec Kralovega veselila preboja v sedmi finale v karieri.

Olimpijska prvakinja iz Tokia med dvojicami bo naskakovala tretjo turnirsko zmago. Pred tem je dve zabeležila v Shenzhenu in Bastadu, obe leta 2017. Nazadnje je v finalu igrala v nemškem Bad Homburgu lani junija in tam izgubila proti domačinki Angelique Kerber. Siniakova je sicer šestkratna zmagovalka turnirjev za grand slam med ženskimi dvojicami. Zadnjega je osvojila prav na OP ZDA pred šestimi dnevi. "Obe današnji tekmici sta veliki borki, a to sem tudi sama. V bistvu sem presenečena, ker se še tako dobro počutim. Sem sicer malce utrujena, ampak zagotovo bom dala vse od sebe tudi jutri v finalu. Trenutno sem zelo samozavestna, zadnji dnevi so zame zelo čustveni. Zmaga na OP ZDA ter vrnitev na vrh lestvice med dvojicami je nekaj, česar ne znam opisati. Tukaj nisem pričakovala finala, prišla sem sem, uživala v tem lepem okolju ter šla tekmo po tekmo. Za mano je res nekaj izjemnih dni," je po dvoboju dejala Siniakova.

V finalu dvojic bosta v Portorožu igrali Ukrajinka Marta Kostjuk in Čehinja Tereza Martincova, ki sta dobili v petek prekinjeni obračun proti Britanki Harriet Dart in Rusinji Aleksandri Panovi s 4:6, 6:2, 10:6. Za naslov se bosta v nedeljo pomerili s špansko-slovaško navezo Cristina Bucsa/Tereza Mihalikova.