Podčetrtek slavil v Ljubljani in določil pare polfinala

Košarka 12. Maj 202221:35 > 21:53 0 komentarjev

Košarkarji iz Podčetrtka so zadnji polfinalisti Lige Nova KBM, potem ko so na odločilni tretji tekmi četrtfinala na gostovanju s 73:63 ugnali Ilirijo. Helios Suns so že v torek premagali Šentjur z 90:69 in se po preobratu v seriji vendarle uvrstili v polfinale državnega prvenstva. Znana sta oba para, Cedevita Olimpija bo igrala proti Rogaški in Helios Suns proti Podčetrtku. Prvi tekmi sta na sporedu v soboto.

Na Kodeljevem je padla še zadnja odločitev o polfinalistih državnega prvenstva. Potem ko je bil že pred tem znan prvi polfinalni par, v katerem se bosta merili Cedevita Olimpija in Rogaška, so si mesto med najboljšo četverico priigrali še Podčetrtčani. Ti se bodo za finale merili s Helios Suns.

Ljubljančani so prvo tekmo dobili za štiri točke, druga pa je precej zanesljivo pripadla današnjemu tekmecu. Ta je v četrtek domači ekipi vsilil svoj ritem igre in v drugem polčasu nagnil tehtnico na svojo stran.

Gostitelji so tekmo dobro začeli in z nekaj trojkami pobegnili na 17:6. Toda Podčetrtčani česa več niso dopustili in ostajali na ulovljivi razdalji, v drugi polčas so šli s sedmimi točkami minusa. Sredi tretjega dela igre so gosti prišli tudi do vodstva, z majhnim so vstopili tudi v zadnjih deset minut. V teh pa so gosti stopnjevali ritem in prišli hitro do devetih točk prednosti (61:52).

Sredini četrtine pa je domačim po minuti odmora uspelo praktično izničiti zaostanek, toda dobro minuto pred koncem je Nejc Strnad s trojko od table gostujočo zasedbo spet odpeljal na dokaj varnih 68:61. Ko pa je Nedžad Muratović pol minute pred koncem z novo trojko še povečal prednost na 71:61, je bil zmagovalec odločen.

Pri domačih je Luka Vončina prispeval 16 točk, Marko Pajić pa 10 točk in 13 skokov, pri gostih, ki so dobili skok (45-36) in tekmečevo mrežo uspešno rešetali z meti za tri točke, pa je prednjačil izkušeni Sandi Čebular z 22 točkami, 11 skoki, osmimi podajami in indeksom 31.

Prva tekma polfinala bo na sporedu v soboto, 14. maja, druga 17. maja, morebitna tretja pa 20. maja.