Bayer odpravil tudi Freiburg za vnovično prednost desetih točk

Freiburg, 17. 03. 2024 18.16 |

STA, A.V.
0

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so še korak bližje prvemu naslovu prvaka v klubski zgodovini. V tekmi 26. kroga nemške lige so danes v gosteh premagali Freiburg s 3:2 in imajo zdaj spet deset točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem, aktualnim prvakom Bayernom.

Bayern je, tako kot že nekajkrat v zadnjih krogih, po svoji tekmi (v soboto je s 5:2 odpravil zadnji Darmstadt) prišel do znižanja zaostanka, a je tudi Leverkusen svoj del naloge opravil brezhibno in naskok spet povečal. Zdaj je razlika spet dvoštevilčna (70-60), do konca sezone pa le še osem krogov.

Povsem brez težav danes sicer ni šlo. Po zgodnjem vodstvu, zadel je Florian Wirtz že po 80 sekundah, so domači izenačili (Ritsu Doan), a so gostje še pred polčasom po golu Adama Hložka spet vodili. Ko je nato Patrik Schick v 53. povišal na 3:1, se je tekma zdela odločena, toda drugi gol domačih v 79. minuti (Yannik Keitel) in njihov pritisk ob koncu sta še poskrbela za zanimivo končnico, a spremembe izida ni bilo več.

Statistika tekme: Freiburg - Bayer Leverkusen
Statistika tekme: Freiburg - Bayer Leverkusen FOTO: Sofascore.com

Leverkusen je tako z 22. zmago v sezoni dokončno presegel dosedanje lastne rekordne sezone (1996/97, 1999/00 in 2001/02) s po 21 zmagami, šesta zaporedna zmaga v gosteh pa je tudi nov klubski rekord.

V soboto je poleg Bayerna zmagal tudi tretji Stuttgart, ki je Hoffenheim premagal s 3:0. Četrti je Leipzig slovenskih igralcev Benjamina Šeška in Kevina Kampla, ki je že v petek visoko premagal Köln s 5:1.