City in Halaand nadaljujeta z odlično formo, padel je še Southampton

London, 08. 10. 2022 23.23 |

Nogometaši Manchester Cityja nadaljujejo odlične nastope v angleški Premier ligi. V desetem krogu so zabeležili osmo zmago, s 4:0 so bili boljši od Southamptona in so še naprej neporaženi, vsaj začasno pa tudi na prvem mestu prvenstvene razpredelnice. Prehiteli so namreč Arsenal, ki bo svojo tekmo proti Liverpoolu odigral v nedeljo.

Tokrat noben od Cityjevih igralcev ni dosegel dveh ali več golov, med strelce pa so se vpisali Joao Cancelo, Phil Foden, Riyad Mahrez in spet tudi Erling Haaland. Oktober se je šele začel, ampak Norvežan je za City zabil že 20 golov, trenutno je Haaland v resnično neverjetni formi.

Zanesljiv je bil tokrat tudi Chelsea. Potreboval je sicer nekaj časa, da je strl obrambo Wolverhamptona, v sodnikovem dodatku prvega dela je to uspelo Kaiju Havertzu, Christian Pulisic je vodstvo povišal, končni izid pa je v 89. minuti postavil rezervist Armando Broja.

Tekmece je povsem nadigral tudi Newcastle, s 5:1 je ugnal Brentford. Bruno Guimaraes je dosegel dva gola, po enkrat sta bila natančna Jacob Murphy in Miguel Almiron, gostje pa so dosegli tudi avtogol.

Večerni derbi za tretje mesto med Brightonom in Tottenhamom so dobili slednji, obračun je v 22. minuti odločil Harry Kane, v derbiju začelja je Bournemouth po preobratu z 2:1 premagal Leicester.