Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

0 04.05.2022 21:23:38

Cedevita Olimpija v polfinalu lige Aba - začelo se je odštevanje do CRVENE ZVEZDE

Košarkarji Cedevite Olimpije so v drugi tekmi končnice lige Aba premagali Igokeo s 74:69 (16:16, 39:36, 57:55).

Košarkarji Cedevite Olimpije so se uvrstili v polfinale lige Aba. Serijo na dve zmagi proti Igokeji so zaključili po drugi tekmi v Laktaših pri Banjaluki, kjer so slavili s 74:69. Ljubljančani bodo v polfinalu prav tako na dve zmagi igrala z najboljšo ekipo rednega dela Crveno zvezdo. Prva tekma je na sporedu v Beogradu v četrtek, 12. maja, druga v Ljubljani v ponedeljek, 16. maja, morebitna tretja pa 20. maja.

Cedevita Olimpija je dobila še četrti obračun z Igokeo v tej sezoni. Uspešna je bila na obeh tekmah rednega dela, zanesljivo pa je dobila tudi sobotno prvo tekmo v Tivoliju (93:79). Hkrati je le ena od treh ekip v ligi Aba poleg Partizana in Budućnosti, ki so zmagale v Laktaših. Pred današnjo tekmo je imela Igokea doma pet zaporednih zmag; nazadnje je izgubila konec januarja. Ljubljančani so z uvrstitvijo v polfinale izpolnili osnovni cilj sezone, hkrati pa so si zagotovili prepotrebne dneve odmora pred začetkom četrtfinalne serije lige Nova KBM s Krko (6. 5.) ter polfinalom s Crveno zvezdo.
Gostje so tekmo v svojo korist nagnili v zadnjih petih minutah. Pri rezultatu 64:64 (35. minuta) sta stvari v svoje roke prevzela najboljša posameznika pri Cedeviti Olimpiji; Yogi Ferrell (17 točk, met 7:14) je zadel dve trojki, Melvin Ejim (16 točk, trojke 4:7) pa je dodal dve točki za 72:64.

Igokea - Cedevita Olimpija   69:74 ((16:16, 36: 39, 55: 57)

Dvorana Laktaši, gledalcev 1100, sodniki: Koljenšić, Dragojević (oba Črna gora), Kruljac (Hrvaška).
Igokea: Robinson 8 (4:5), Tanasković 4 (2:2), Radanov 9 (5:6), Jošilo 5, Ilić 16 (5:5), Stephens 10, Waller 13, Đorđević 4.

Cedevita Olimpija: Pullen, Ferrell, Ejim, Murić, Auguste, Blažič, Hodžić, Ščuka, Omić, Radovanović, Habot.

Prosti meti: Igokea 16:18, Cedevita Olimpija 10:20.

Met za tri točke: Igokea 5:22 (Waller 3, Jošilo, Ilić), Cedevita Olimpija 14:39 (Ejim 4, Ferrell 3, Pullen 3, Blažič 2, Dragić 2).

Osebne napake: Igokea 21, Cedevita Olimpija 18.