142317

Hoeness: ”Umazan denar Cityja in PSG-ja ne bo dovolj za slavje v Ligi prvakov!”

Avtor: Rene Vidmar
18. 11. 2021, 11.54

Nekdanji predsednik munchenskega Bayerna Uli Hoeness je v enem izmed nemških podkastov razkril, da je vesel, da Manchester City in Paris Saint-Germain doslej še nista uspela uresničiti svojega glavnega cilja - osvojiti Ligo prvakov. Obenem se je 69-letnik optimistično ozrl v prihodnost, saj upa, da bodo ''Bavarci'' v najelitnejšem evropskem tekmovanju še naprej premagovali oba kluba.

Angleži in Francozi so si sicer slavje v Ligi prvakov postavili za svoj glavni cilj vse odkar so prešli v roke članov bogatih kraljevih družin iz Združenih arabskih emiratov in Katarja. Manchester City je v last šejka Mansurja prešel leta 2008. Tri leta kasneje pa je PSG kupil katarski državni premoženjski sklad.

Toda City je pod trenutnimi lastniki do svojega prvega finala lige prvakov uspel priti šele v lanski sezoni 2020/21, kjer je z 0:1 klonil proti Chelseaju. PSG pa je finale proti Bayernu izgubil sezono prej.

Ravno ob omenjena dejstva se je v podkastu obregnil Hoennes. ”PSG in City do sedaj nista osvojila ničesar. Prav nič. Proti nam bodo zopet izgubili. Ne vedno, ampak vsake toliko. Zelo sem vesel, ko jih premagamo. S tem jim pokažemo, da njihov umazan denar ni dovolj.”

Hoeness z besedami ni skoparil niti na račun PSG-jevega predsednika Naserja Al-Khelaifija. O katarskem poslovnežu je namreč dejal, da ne ve, če ima ta sploh rad nogomet. V nadaljevanju je komentiral tudi izvor njegovega bogastva. ”Glavna razlika med njim in mano je ta, da sem jaz za svoj denar trdo garal, medtem ko ga je on prejel kot darilo.”

Bayern se sicer s Cityjem v Ligi prvakov ni pomeril že vse odkar sta se ekipi srečali v skupinskem delu sezone 2014/15. ”Bavarci” so na prvem dvoboju v Munchnu slavili z 1:0, v Angliji pa so jih s 3:2 premagali domačini. Na zadnjih šestih medsebojnih obračunih obeh tekmecev v Ligi prvakov sta bili obe strani polovično uspešni.

Se je pa zato v zadnjih letih Bayern pogosteje srečeval s PSG-jem. Medtem ko so jih ”Bavarci” v finalu lige prvakov v sezoni 2019/20 premagali z 1:0, pa je naslednje leto v četrtfinalu zaradi več doseženih golov v gosteh slavil PSG. Na Allianz Areni so z 2:3 slavili Francozi, na Parku princev pa so z 0:1 bili boljši Nemci. Parižani so sicer v naslednjem krogu izpadli proti Cityju.

Prenos Augsburg – Bayern Munchen v petek ob 20.25 samo na Š2!

1

Drobne: Jeseni smo imeli težave v slačilnici, a smo jih rešili (VIDEO)...Več

2

Tavares za Šport TV: Kljub temu, da ne igram več, s svojimi izkušnjami še vedno pomagam ekipi (VIDEO)...Več

3

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več