Koper izločil branilca naslova

Nogometaši Celja, Brava in Kopra so prvi polfinalisti pokala Pivovarne Union. Celjani so v Domžalah v prvem četrtfinalu po enajstmetrovkah premagali Kalcer Radomlje s 4:3, Bravo je prav tako po strelih z bele pike v gosteh ugnal Muro s 3:2, Koper pa v Ljubljani Olimpijo z 1:0.

LJUBLJANA > V Stožicah je Koper proti branilcu naslova povedel v četrti minuti, ko je po protinapadu zadel povratnik Kaheem Parris. Prvi polčas je minil v sicer dokaj enakovrednem obračunu sicer najboljših ekip v prvi ligi, ki pa ni več ponudil spremembe izida. V drugem polčasu je Olimpija prevladovala, imela pobudo, toda Koprčani so držali minimalno prednost. In to vse do konca, čeprav je bil v sodniškem dodatku zaradi nevarne igre izključen Mak Varešanović.

V Murski Soboti se je prvi polčas končal z 1:1. Najprej je Martin Kramarič Ljubljančanom priigral vodstvo v 26. minuti, ko je po kotu žogo s slabih desetih metrov poslal pod prečko, za Muro, državnega prvaka in pa pokalnega iz sezone 2019/20, izenačil pa je Alen Kozar v 42. minuti, ko je zadel iz bližine. Malce pred koncem polčasa je bil Kramarič blizu drugemu zadetku, a je z roba kazenskega prostora zadel vratnico.

V drugem polčasu sta imeli obe ekipi nekaj priložnosti, več in lepše pa Mura, ki pa ni znala drugič zadeti, med drugim je v zadnjih minutah rednega dela s tremi igralci prišla v kazenski prostor Brava, a so črno-beli preveč zapletli akcijo, tako da je ostalo pri 1:1. Sledil je podaljšek, v katerem je Mura sprva zapravila dve izjemni priložnosti, nato pa po prekršku v 95. minuti prišla do enajstmetrovke, ki jo je v 98. minuti zapravil Kai Cipot. Njegov strel je obranil Renato Josipović, ki se je večkrat izkazal na tem dvoboju.