Victor Osimhen je bil junak večera na stadionu King Power. Foto: EPA

Ayoze Perez je že v 9. minuti z volejem poskrbel za vodstvo gostiteljev na stadionu King Power. Zmagovalci Pokala FA v pretekli sezoni so v 64. minuti povedli že z 2:0, natančen je bil Harvey Barnes. Pet minut pred tem je tudi Patson Daka zatresel mrežo Napolija, a je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Odlični napadalec Osimhen je znižal v 69. minuti po podaji Fabiana Ruiza. Napoli je nato silovito pritisnil. Tri minute pred koncem je Matteo Poliztano podal pred vrata, Osimhen pa je z glavo izenačil. Leicester je na koncu ostal le z deseterico, saj je bil Wilfred Ndidi izključen zaradi drugega rumenega kartona. Prejel ga je zaradi udarca s komolcem.

Poraz Sturma v Monte Carlu
Monaco je v uvodni tekmi skupine B premagal Sturm z 1:0. Strelec edinega gola je bil Senegalec Krepin Diatta v 66. minuti. Jon Gorenc Stanković je za ekipo iz Gradca igral vso tekmo. Na drugi tekmi v tej skupini sta se PSV Eindhoven in Real Sociedad razšla z 2:2.

Vratar Eintrachta Kevin Trapp je v zadnji minuti ubranil najstrožjo kazen. Foto: EPA

Vratar Trapp zagotovil točko Eintrachtu
Mihe Zajca ni bilo v kadru Fenerbahčeja na Waldstadionu proti Eintrachtu. Turki so povedli z golom Mesuta Özila v 10. minuti, izenačujoči gol pa je dosegel Sam Lammers v 41. minuti.

V zadnji minuti je vratar Eintrachta Kevin Trapp podrl Dimitrisa Pelkasa v kazenskem prostoru. Pelkas je kar sam izvedel najstrožjo kazen, Trapp pa je žogo z roko odbil. Pritekel je rezervist Mergim Berisha in potisnil žogo v mrežo. Oglasil se je videosodnik in razveljavil zadetek, saj je prehitro štartal v kazenski prostor.

Tudi Blažič in Petrović praznih rok
Bayer iz Leverkusna je bil z 2:1 boljši od Ferencvarosa. Madžari so povedli v 8. minuti z golom Ryana Mmaeeja, Bayer pa je v nadaljevanju zagospodaril na igrišču in slavil zmago z goloma Exequiela Palaciosa v 37. in Floriana Wirtza v 69. minuti. Miha Blažič je igral vseh 90 minut.

Kevin Theophile-Catherine se je lahko le prijel za glavo. Poklonil je vodilni zadetek West Hamu na stadionu Maksimir. Foto: EPA

V skupini H je Genk premagal Rapid z 1:0. V drugi minuti sodnikovega podaljška je edini gol dosegel Paul Onuachu. Dejan Petrović je od 58. minute igral za Rapid.

West Ham odnesel tri točke iz Zagreba
Na drugi tekmi je zagrebški Dinamo izgubil proti West Hamu z 0:2. V 22. minuti je Kevin Theophile-Catherine naredil veliko napako, ko je slabo podal proti vratarju Dominiku Livakoviću. Žogo je prestregel Michail Antonio in zatresel prazno mrežo.

Zmago je potrdil Declan Rice v 50. minuti, ko je z leve strani poslal žogo med nogama Livakovića v mrežo. To je bila prva zmaga West Hama v evropskih tekmovanjih po letu 1999 in trener David Moyes je bil navdušen na stadionu Maksimir.