Simon Pytlick je hrvaški obrambi povzročal veliko težav. Foto: EPA

Kavboji so si pot proti četrtfinalu močno otežili z visokim uvodnim porazom proti Egiptu. Težko se bodo prebili naprej, saj usode nimajo več v svojih rokah, so pa ohranili vsaj nekaj možnosti. Sicer so zelo dobro začeli prvi polčas, v katerem so si priigrali štiri gole naskoka, Danci, ki so se v Malmöju s polnimi tribunami svojih navijačev počutili kot doma, pa so se po dobrem zaključku prvega dela približali le na gol. Drugi polčas je bil napet vse do konca. Nobena reprezentanca si ni priigrala višje prednosti.

Branilci naslova so prvič po začetnem vodstvu z 1:0 povedli v 42. minuti, ko je Mikkel Hansen uspešno izvedel sedemmetrovko. Hrvaška, ki je imela v drugem polčasu težave s kaznimi, je osem minut pozneje izkoristila igralca več in prek Ivana Martinovića prešla v vodstvo. Dobre štiri minute pred koncem so kavboji izgubili žogo, po kateri je Danski prednost zagotovil Simon Pytlick. Izenačil je Marin Šipić, Hansen pa je natančno izvedel še eno sedemmetrovko. Igor Karačić je poravnal rezultat, tako da je Danski ostalo še 12 sekund. Hansen je podal na levo krilo, kjer pa Emil Jakobsen ni ujel žoge. Luka Cindrić je nato poskusil s sredine, vendar ni bil natančen. Pytlick je dosegel devet golov, Hansen osem, pri Hrvaški pa Šipić devet, Filip Glavaš pa osem.

Egipt je v skupini IV zdaj že pri šestih točkah, potem ko je s 33:28 odpravil Belgijo. Egipčani so zanesljivo vodili v prvem polčasu, ko so si priigrali sedem golov prednosti, dosegli pa so jih kar 22. Toda v drugem so Belgijci, ki prvič igrajo na svetovnem prvenstvu, bili boljši, vendar so afriški prvaki ohranili prednost iz prvega dela dvoboja. Sedem zadetkov je dosegel Mohsen Mahmud.

Norveška je v drugem polčasu strla odpor Srbije. Foto: EPA

V skupini III so po štiri točke naprej prenesli Norvežani in Nemci, ki so tudi drugi del turnirja začeli z zmagama. Norveška, ki je na prvenstvih v letih 2017 in 2019 klonila v finalu, je bila z 31:28 boljša od Srbije. Orle je strla v zadnjih 15 minutah. Srbi so celo dobili prvi polčas za tri gole. Rezultat je bil še izenačen na 25, potem pa so Norvežani v šestih minutah dosegli štiri gole in si priigrali neulovljivo prednost. Sander Sagosen in Sebastian Barthold sta dosegla po pet golov, enako število sta jih pri Srbiji dala Bogdan Radivojević in Miloš Orbović

Po šestih letih so Nemci znova na svetovnem prvenstvu zmagali štirikrat zapored. Z visoko zmago nad Argentino (39:19) so naredili pomemben korak proti četrtfinalu. Že v prvem delu turnirja je nemški napad deloval vrhunsko, saj je dosegel 102 gola. V prvem polčasu so proti Argentini s 24 zadetki izenačili najboljši dosežek v zgodovini reprezentance na svetovnih prvenstvih. Uvrstitev med osem lahko Nemčija potrdi v soboto proti Nizozemski. Po pet golov so pri zmagovalcih dali Johannes Golla, Patrick Groetzki in Lukas Mertens.