Željko Obradović ni bil zadovoljen s predstavo svojih varovancev v podaljšku obračuna osmine finala Evropskega pokala. Foto: Liga ABA

Tekma je bila v prvem polčasu precej izenačena, nobeni od ekip se ni uspelo odlepiti, najvišja prednost je znašala štiri točke, v drugi četrtini jo je Partizanu priboril Yam Madar. Turkom je nato v tretji četrtini uspel delni izid 10:0, po katerem so povedli s +9 (42:51), a so se gostitelji počasi vrnili in izid znova izenačili.

Sorodna novica Cedevita Olimpija z rušilno močjo med osem v Evropskem pokalu

Sledila je napeta končnica, v kateri so Beograjčani strnili vrste v obrambi, v napadu pa z izdelanimi akcijami našli luknje v gostujoči obrambi in pridno polnili koš. V samem zaključku se je z dvema zaporednima košema izkazal Matthias Lessort za +5 (79:74), a je na drugi strani s trojko hitro odgovoril Derek Needham.

Domači navijači so že zavohali zmago, ko so njihovi ljubljenci povedli za pet točk, a se je turška ekipa še enkrat vrnila. Sedem sekund pred koncem rednega dela je John Holland s trojko izenačil na 84:84.

V podaljšku so nato ekipi Željka Obradovića pošle moči, Al Ömer Utku, Andrew Andrews in Holland so svoji ekipi priigrali prednost +6 (89:95). Ko je Onuralp Bitim 39 sekund pred koncem zadel za +8 (89:97), je postalo jasno, da Bursaspor potuje v četrtfinale tekmovanja.