Nov preobrat za novo zmago Celjanov

Celjski nogometaši so s še tretjim preobratom v letošnji ligaški sezoni, prišli do nove zmage. Tokrat so doma premagali Radomljane, in zadržali drugo mesto na lestvici.

Celjski nogometaši so v 11. krogu nogometnega prvenstva uprizorili novo razburljivo tekmo, ki se je po preobratu, na njihovo srečo znova končala z zmago. Slednja sicer ni bila toliko plod dobre igre kot sreče, a je delno opravičilo za slabšo predstavo moč poiskati tudi v odsotnosti nekaterih nosilcev igre, na čelu s Charlesom Chukwubuikema Ikwuemesijem. Brez njega je bil celjski napad veliko manj nevaren, zato so Radomljani bolj kot ne brez težav odbijali knežje napade.

Ko so Celjani začeli vendarle prevzemati pobudo, pa je sledil hladen tuš. V 28. minuti je Žan Flis storil napako, Vicko Ševelj mu je ukradel žogo, jo poslal v sredino, tam pa jo je vratar Matjaž Rozman odbil, toda le do Samsondina Oura, ki je zadel za vodstvo Radomljanov. V sodnikovem dodatku prvega dela se je sreča nasmehnila Celjanom. Po strelu Flisa je pred vrati Radomelj nespretno posredoval Anel Zulić in zadel lastno mrežo. Prvi polčas se je tako končal z izidom 1:1.

Drugi polčas je najrazburljivejše trenutke postregel ob koncu, ko so Celjani v izdihljajih tekme srečno prišli do zmage. V 86. minuti so namreč po neizdelani akciji Celjanov, gostujoči branilci pred kazenskim prostorom žogo podarili Vasilijeju Janjičiću, ta pa je darilo hvaležno ‘prevzel’ z močnim udarcem, ki je žogo poslal v zgornji kot vratarja Luke Baša. Celjani so se tako razveselili nove zmage po zaostanku.

Celjane naslednja tekma čaka v nedeljo v Murski Soboti.

CELJE – KALCER RADOMLJE 2:1 (1:1)
Zulić 45. + 1/ag, Janjičić 85.; Ouro 28.

Celje: Rozman, Vuklišević, Zec, Flis (od 67. Milić), Ajhmajer, Kouter (46./Janjičić), Popović (82./Tomić), Gbamble (74./Matić), Vrbanec, Matko, Bajde (82./Mačak).

Kalcer Radomlje: Baš, Cerar (64./Pogačar), Korun, Jazbec (90./M. Čuić), Hadžić (78./F. Čuić), Nuhanovič, Ouro (64./Nlandu), Marković, Ševelj, Tahiraj (90./Nadarević), Zulić.