Kolesarstvo

Urška Žigart drugič državna prvakinja v vožnji na čas

, 23. 06. 2022 18.36 |

Urška Žigart je nova državna prvakinja v vožnji na čas. Kolesarka ekipe Bike Exchange-Jayco je tako po letu 2020 drugič postala najboljša v državi v boju z uro. V okolici Novega mesta oziroma na Karteljevem je ugnala branilko naslova Eugenio Bujak in Uršo Pintar (obe UAE Team ADQ).

Urška Žigart je na 14,4 km dolgi in razgibani trasi v okolici Novega mesta s startom in ciljem na Karteljevem slavila s časom 20:11 minute, s čimer je bila za 19 sekund hitrejša od lanske zmagovalke. Pintarjeva je v cilj pripeljala z zaostankom 36 sekund.

Hkrati je na isti trasi potekalo tudi državno prvenstvo Avstrije v vožnji na čas. Pri ženskah je slavila Christina Schweinberger, ki je s časom 19:29 za vsega 23 stotink sekunde ugnala olimpijsko prvakinjo s cestne preizkušnje Anno Kiesenhofer.

Ponovila uspeh iz leta 2020

Žigartova, sicer zaročenka slovenskega zvezdnika Tadeja Pogačarja, je leta 2020 slavila v vožnji na čas na Pokljuko, ko je za 3:10 minute ugnala Blažo Pintarič.

Zgodovinsko gledano je sicer najboljša v boju z uro v Sloveniji Tjaša Rutar, ki je slavila petkrat zapovrstjo med letoma 2008 in 2012.

Tadej Pogačar in Urška Žigart
Tadej Pogačar in Urška Žigart FOTO: Damjan Žibert

Na traso so se podali tudi člani, med katerimi bodo pomešani tudi najboljši avstrijski kolesarji z Matthiasom Brändlejem na čelu. Medtem so na Karteljevem že podelili nazive državnih prvakov v mlajših kategorijah.

Med starejšimi mladinci je bil najhitrejši Natan Gregorčič (Pogi Team UAE Generali), med starejšimi mladinkami je bila najboljša Pija Galof (BTC City Ljubljana Scott). Med mlajšimi mladinci do 17 let je slavil Erazem Valjavec (RC-KAC), sicer sin nekdanjega kolesarja Tadeja Valjavca.