ACH Volley je ostal na prestolu

Ljubljanski odbojkarji so desetič prvaki srednjeevropske lige.
Fotografija: Matic Videčnik in Andrija Vilimanović sta se izkazala tudi v finalu srednjeevropske lige. FOTO: Jure Eržen

Odbojkarji ACH Volleyja so še desetič v 15 letih obstoja srednjeevropske lige osvojili naslov prvaka, potem ko so v finalu zaključnega turnirja v Zwettlu prepričljivo ugnali najboljše hrvaško moštvo Mladost iz Zagreba s 3:0 (14, 18, 24). Ljubljančani so tako upravičili vlogo favorita in prvo mesto v rednem delu tekmovanja, v katerem so doživeli le en poraz. Ugnal jih je le Calcit Volley, ki je po polfinalnem porazu z Zagrebčani izgubil še z avstrijskim Waldviertlom z 1:3 (-18, -21, 23, -27) in zasedel 4. mesto.

ACH Volley, ki je Mladost dvakrat premagal že v rednem delu lige, je v prvih dveh nizih povsem zasenčil tekmece z odličnim servisom, kar je močno olajšalo delo bloku. Legendarni zagrebški trener Rade Malević, nekdanji jugoslovanski reprezentant, je poskušal nalet zaustaviti z odmori, a to mu ni uspelo ne prvič ne drugič. Ljubljančani so z zavzeto igro prednost le večali, Jan Pokeršnik jim je v napadu zagotovil prvo zaključno žogo, ki jo je z blokom izkoristil Matic Videčnik.

Tesno šele v tretjem nizu

Drugi niz je ACH Volley odprl z vodstvom 6:0, saj Mladost nikakor ni našla protiorožja za servise Andrije Vilimanovića. Varovanci Matije Pleška so bili sproščeni, vse jim je šlo kot po maslu, kar je pri rezultatu 17:7 kazal tudi semafor. Res je, da so nato tekmecu dovolili, da je nekoliko zmanjšal razliko in se pri 20:16 nevarno približal, a je hitro sledil slovenski odgovor.

Zagrebčani so v tretjem nizu še bolj pokazali zobe ter vodili s 16:14 in 19:17. Prvi so imeli tudi zaključno žogo, a dve zaporedni točki Pokešnika sta v vodstvo pripeljali zmaje, nato pa so igralci Mladosti storili še napako in tekma se je končala.