Ljubljana, 14. 03. 2024 23.45 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
A.M., STA
1

Turški Fenerbahče je z Miho Zajcem na povratni tekmi osmine finala konferenčne lige izgubil proti Unionu St. Gilloisu z 0:1, a se prebil v četrtfinale, potem ko je prvo tekmo dobil s 3:0. Izpadel pa je Sturm Jona Gorenca Stankovića in Tomija Horvata. V četrtfinalu so še Fiorentina, Paok, Viktoria Plzen, Lille, Aston Villa, Brugge in Olympiakos.

Fenerbahče
Fenerbahče FOTO: AP

Fenerbahče, pri katerem je Miha Zajc igral od 62. minute, je levji delež posla opravil že v Belgiji, ko je zmagal s 3:0. Tako so si Turki lahko privoščili poraz, ki jim ga je prizadejal zadetek Mathiasa Rasmussena iz 68. minute.

Fiorentina in Maccabi Haifa sta na prvi tekmi poskrbela za kar sedem zadetkov, štiri od teh so dosegli Italijani. Ekipi sta se v Firencah razšli z 1:0, potem ko je Antonin Barak zadel za domače na začetku drugega polčasa, Anan Khalaili pa je v 88. minuti postavil končni izid.

PAOK - Dinamo Zagreb
PAOK - Dinamo Zagreb FOTO: AP

Zagrebški Dinamo je bil po prvi tekmi proti solunskemu PAOK-u na dobri poti v četrtfinale, saj je doma slavil z 2:0. Toda na povratni tekmi so Grki  prevladoval in Hrvatom zabil pet zadetkov, prejeli pa le enega. Dva gola za grško zasedbo je prispeval Konstantinos Kulierakis.

Statistika tekme PAOK - Dinamo Zagreb
Statistika tekme PAOK - Dinamo Zagreb FOTO: Sofascore.com

Viktoria Plzen in Servette sta se na prvi tekmi razšla z 0:0, tudi tokrat ekipi nista zadeli niti v rednem delu niti v podaljšku. Sledile so enajstmetrovke, igralcem Plzna so bile dovolj tri enajstmetrovke, saj so Švicarji zgrešili kar tri od prvih štirih.

Aston Villa je po 0:0 v Amsterdamu proti Ajaxu tokrat Nizozemce ugnala s 4:0. Mrežo Ajaxa, ki je od 6. minute igral z igralcem manj, so zatresli Ollie Watkins v prvem ter Leon Bailey, Jhon Duran in Moussa Diaby v drugem polčasu.

Statistika tekme Aston Villa - Ajax
Statistika tekme Aston Villa - Ajax FOTO: Sofascore.com

Brugge je pred domačimi navijači obrnil dvoboj v svoj prid. Molde je prvo tekmo dobil z 2:1, tokrat pa so Belgijci zmagali s 3:0. Andreas Skov Olsen je zadel dvakrat.

V dvoboju Maccabi Tel Aviva in Olympiakosa se je zdelo, da je četrtfinalist odločen že po prvi tekmi, ki so jo Izraelci dobili s 4:1. Toda Grki so v Izraelu pokazali povsem drugačen obraz in redni del dobili prav s 4:1 ter izsilili podaljšek. V tem so dosegli še dva gola. Ayoub El Kaabi je prispeval dva gola za Olympiakos.

Graški Sturm, pri katerem sta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat igrala do 79. oziroma 67. minute, je gostoval v Lillu in bil pred praktično nemogočo misijo v lovljenju na preobrat po domačem porazu z 0:3. Povratni obračun se je končal z 1:1.

Lille - Sturm Gradec
Lille - Sturm Gradec FOTO: AP

Izidi, Konferenčna liga, osmina finala, povratne tekme:

*Fiorentina - Maccabi Haifa              1:1 (0:0)                                                              **4:3
*Fenerbahče - Union St. Gilloise   0:1 (0:0)                                                              **3:0
*PAOK - Dinamo Zagreb                     5:1 (3:0)                                                              **0:2
Viktoria Plzen - Servette                   3:1 (0:0, 0:0, 3:1 po enajstmetrovkah)   **0:0
*Aston Villa - Ajax                                 4:0 (1:0)                                                               **0:0
*Brugge - Molde                                    3:0 (1:0)                                                                **1:2
Maccabi Tel Aviv - *Olympiakos     1:6 (0:3, 1:4 po podaljšku)                           **4:1
*Lille - Sturm Gradec                           1:1 (1:1)                                                               **3:0