Kučanova huda napaka: Drnovška je imel za ...

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 20.03.2022 13:22:28

Tessa Worley zmagovalka veleslalomskega seštevka, Shiffrinova podlegla pritisku

Francoska alpska smučarka Tessa Worley je drugič v karieri dobitnica malega kristalnega globusa za osvojeni veleslalomski seštevek sezone. Francozinja je zadnji veleslalom v Meribelu končala na četrtem mestu, kar pa je bilo dovolj, saj je Američanka Mikaela Shiffrin po vodstvu na prvi progi v finalu zdrsnila na sedmo mesto.

Edina slovenska predstavnica Ana Bucik je bila v finalu hitrejša kot v prvi vožnji ter je za štiri mesta izboljšala svojo uvrstitev. A je na 16. mestu z zaostankom 1,99 sekunde za eno mesto zgrešila petnajsterico, ki na finalni tekmi sezone prejme točke za svetovni pokal.

Na prvih dveh mestih zadnjega veleslaloma sta končali Italijanki. Federica Brignone je zmagala, Marta Bassino (+0,31) je bila druga, Slovakinja Petra Vlhova (+0,37) pa je osvojila tretje mesto.

Shiffrinova, ki je osvojila veliki kristalni globus, bi morala za veleslalomski globus danes zmagati. V seštevku discipline je sezono končala na tretjem mestu. Švedinja Sara Hector, ki je vodila v seštevku pred zadnjo tekmo sezone, je bila na tekmi 14., v seštevku discipline pa je sezono končala na drugem mestu. Hectorjeva je v Meribel prinesla 522 točk, a se ji zadnja tekma ni posrečila, tudi zaradi težav s kolenom.

V boju za veleslalomski globus je imela kar tri protikandidatke, Worleyjeva je zaostajala zgolj pet točk, Shiffrinova 51, Vlhova pa 91 točk. In na koncu je Worleyjeva po letu 2017 znova na vrhu seštevka discipline.

Meta Hrovat, ki se je zaradi poškodbe odpovedala finalu sezone v Franciji, je v veleslalomskem seštevku sezono sklenila na 20. mestu, Bucikova pa na 23. mestu. Bucikova je v slalomskem seštevku šesta najboljša slalomistka sezone.