Kopitarjevi kralji s štirimi zadetki opravili z Detroitom

Los Angeles, 09. 01. 2022 09.03 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, N.M.
0

Moštvo Los Angeles Kings nadaljuje niz boljše forme v severnoameriški hokejski ligi NHL v zadnjem obdobju. V pretekli noči so za šesto zmago na zadnjih 10 tekmah in tretjo na zadnjih štirih s 4:0 na domačem ledu premagali Detroit Red Wings. Slovenski as Anže Kopitar se ni zapisal med strelce ali podajalce.

Los Angeles je imel veliko več od igre, kar kaže tudi statistika obramb obeh vratarjev: 38:21 za Detroit. Za Los Angeles so zadetke dosegli Phillip Danault in Drew Doughty v prvi tretjini, Adrian Kempe v drugi ter Trevor Moore v zadnjih tretjini. Dustin Brown je prispeval dve podaji in je točko oddaljen od 700. točke v ligi.

"Mislim, da smo le še nadgradili tisto z zadnje tekme. Mislim, da smo bili v igri pet na pet boljši od Nashvilla na prejšnji tekmi, zdaj pa smo se še naprej držali tega in smo tekmo začeli tam, kjer smo prejšnjo končali. Fantje so bili lačni, pripravljeni in seveda, to je pomembna zmaga," je dejal Danault za lakingsinsider.com.

Anže Kopitar je na ledu prebil 21 minut, ravno toliko obramb pa je zbral vratar kraljev Cal Petersen, ki je po 6. decembru znova zaigral v prvi postavi.

Kralji so z izkupičkom 17:13:5 na četrtem mestu pacifiške skupine in deveti na zahodu. Naslednjič bodo igrali v noči na torek, ko gostijo New York Rangerse. Slednji so četrti v ligi (imajo 50 točk, toliko kot Carolina Hurricanes in eno manj od Florida Panthers in Tampa Bay Lightning). Ryan Lindgren je dosegel zadnja dva gola za Newyorčane.

Panthers so vsaj začasno skočili na vrh lige, potem ko so po podaljšku v gosteh premagali tretjo ekipo Carolina Hurricanes s 4:3. Anthony Duclair je odločilni gol dosegel v tretji minuti podaljška, podajalec je bil Jonathan Huberdeau, ki se je podpisal tudi pod prvi gol na tekmi in je s 46 točkami četrti med strelci lige.

Že omenjena Tampa je doma izgubila proti Boston Bruins z 2:5, pri čemer sta za goste po dvakrat zadela Brad Marchand in David Pastrnak. Boston je do 35. minute vodil s 4:0.

Minnesota Wild je po kazenskih strelih s 3:2 premagala peto ekipo vzhodne konference in tudi lige Washington Capitals. Kevin Fiala in Frederick Gaudreau sta zadela kazenska strela za domače. Gostujoči zvezdnik Aleks Ovečkin je vpisal eno podajo in je z 51 točkami tretji na lestvici strelcev.

Nashville Predators, najboljši v zahodni konferenci, so v gosteh ugnali Arizona Coyotes s 4:2, medtem ko je druga ekipa zahoda Vegas Golden Knights izgubila proti Chicago Blackhawks z 1:2.

Na drugih tekmah so Dallas Stars, pri katerih je Jason Robertson zbral tri podaje, ugnali Pittsburgh Penguins s 3:2. Colorado Avalanche je po štirih podajah Mikka Rantanena, ki je s 40 točkami sedmi med strelci po podaljšku strl Toronto Maple Leafs s 5:4. Philadelphia Flyers so po podaljšku izgubili proti San Jose Sharks z 2:3, pri katerem je vse tri gole dosegel Tomaš Hertl. Columbus Blue Jackets pa so odpravili New Jersey Devils s 4:3.