Veselje nogometašev Atletica po prvem zadetku, ko je lepo akcijo zaključil Angel Correa. Foto: EPA

Atletico je odlično začel tekmo, saj je povedel že v peti minuti. Po levi strani sta akcijo začela Reinildo Mandava, ki je na svoji polovici priboril žogo, in Antoine Griezmann. Lepo sta sodelovala, nato pa je francoski zvezdnik poslal žogo proti drugi vratnici, kjer je ob Javierju Hernandezu do strela prišel Angel Correa, ki je premagal Juana Carlosa.

V 48. minuti je argentinski nogometaš drugič zatresel katalonsko mrežo, potem ko je začetniško napako napravil vratar Girone. Juan Carlos je nespametno podal, Correa pa je prestregel žogo in jo poslal za njegov hrbet. 65. minuta je tekla, ko so gostje znižali. Z velike razdalje je sprožil Rodrigo Riquelme, žoga se je odbila od Joseja Marie Gimeneza in presenetila Jana Oblaka.

Slovenski vratar je bil v nadaljevanju najzaslužnejši, da so colchonerosi vpisali tri točke. V 77. in 87. minuti je z razdalje s podobnega mesta z leve strani močno in natančno streljal Aleix Garcia. Ob prvem poskusu je Škofjeločan žogo odbil v vratnico, ob drugem pa čez vrata.

Militao zagotovil Realu sedmo prvenstveno zmago

Takole je Eder Militao odločil v predmestju Madrida. Foto: EPA

Real Madrid se je po remiju v prejšnjem krogu vrnil v zmagovite tirnice. Z 1:0 je v gosteh premagal Getafe. Na stadionu Coliseum Alfonso Perez je kraljevi klub povedel že v tretji minuti, ko je po podaji Luke Modrića iz kota med Enesom Unaijem, Domingosom Duartejem in Stefanom Mitrovićem do strela z glavo prišel Eder Militao, ki je žogo spravil za hrbet Davida Sorie.

Domači vratar se je izjemno izkazal v 39. minuti, ko je ubranil poskus z glavo Rodryga, kmalu zatem pa je v kazenskem prostoru Luis Milla podrl Viniciusa Juniorja. Antonio Mateu Lahoz je pokazal na belo točko, toda po posredovanju VAR-a je spremenil odločitev, saj je Brazilcu predtem žoga ušla z igrišča.

V tretji minuti drugega polčasa so bili gostje blizu povišanja vodstva, toda obrambi Getafeja je nekako le uspelo zadržati minimalen zaostanek. V ugodnem položaju so se nogometaši Reala znašli še trikrat. Najprej je poskus Rodryga blokiral Fabrizio Angileri, nato je Soria ubranil strel Aureliena Tchouamenija, zatem pa je Angileri blokiral tudi Modrićev poskus. Na drugi strani se je zatem z obrambo po strelu Carlesa Alene z razdalje izkazal Andrij Lunin. 57. minuta je tekla, ko se je domača mreža znova zatresla. Rodrygo je bil strelec, toda zaradi prepovedanega položaja je bil gol razveljavljen.

Barcelona za sedmo zaporedno zmago pošteno trpela

Po zaslugi Pedrijevega zadetka je Barcelona nadaljevala zmagoviti niz v španskem prvenstvu. Foto: Reuters

Prihodnjo nedeljo je na sporedu el clasico, ki sta ga večna tekmeca pričakala z enakim številom točk. Zaradi boljše gol razlike je na prvem mestu Barcelona, ki pa se je proti Celti pošteno namučila. Za sedmo zaporedno zmago je zadel Pedri. Odločilno akcijo so gostitelji izpeljali že v 17. minuti, ko je po seriji nevarnih napadov po levi strani za hrbet gostujoči obrambi prišel Gavi. Mladenič je podal v sredino, kjer je izbil Unai Nunez, toda le do Pedrija, ki je žogo pospravil v mrežo. V prvem delu so imeli domači nogometaši vse nit igre v svojih nogah, ves čas imeli terensko premoč in si priigrali še nekaj priložnosti, toda ostalo je ob minimalnem vodstvu.

Rezultat bi se lahko spremenil že takoj po začetku drugega polčasa, v katerem pa so bili precej nevarnejši gostje iz Viga. Najprej se je priložnost ponudila Oscarju, ki je po akciji Iaga Aspasa slabo zadel žogo, potem ko se je sam znašel na levi strani. V 56. minuti je bil znova v dobrem položaju, toda tokrat je bil uspešen v bloku Gerard Pique. Celta je v 70. minuti prek Jorgena Stranda Larsena zatresla mrežo, toda zadetek je bil upravičeno razveljavljen, saj je bil ob začetku akcije Javi Galan, ki je potem celo žogo poslal v okvir vrat, v prepovedanem položaju.

Izjemno vroče je bilo pred domačimi vrati v 84. minuti, ko je bil v skoku med Piquejem in Marcosom Alonsom najvišji Goncalo Paciencia. Žogo je spravil do Aspasa, ki se je znašel popolnoma sam. Izkušeni napadalec, ki je sicer Barcino mrežo zatresel že desetkrat, je streljal po tleh, imenitno pa je z nogo branil Marc-Andre ter Stegen. Deset minut kasneje globoko v sodnikovem dodatku je Paciencia najprej zadel vratnico, v nadaljevanju akcije pa je odlično po strelu Carlesa Pereza posredoval Eric Garcia.

8. krog:
OSASUNA - VALENCIA 1:2 (0:1)
Brašanac 94.; Kluivert 28., Diakhaby 54.
RK: U. Garcia 69., Pena 96./oba Osasuna
Avila (Osasuna) je v 57. minuti zapravil 11-m. Cavani (Valencia) je v 70. minuti zapravil 11-m.

ALMERIA - RAYO VALLECANO 3:1 (3:0)
Robertone 8., Babić 17., Toure 39.; Catena 81.
RK: Embarba 87./Almeria

ATLETICO MADRID - GIRONA 2:1 (1:0)