Udinese ne najde poti do zmage, Inter zanesljiv

Regio Emilia, 01. 04. 2024 22.51 | Posodobljeno pred 31 dnevi

Nogometaši Udineseja so v 30. krogu italijanskega prvenstva osvojili točko proti neposrednemu tekmecu v boju za obstanek. S Sassuolom, ki ostaja na predzadnjem mestu, so igrali 1:1.

Udinese je vse zmage zabeležil proti tekmecem iz zgornjega dela lestvice.
Udinese je vse zmage zabeležil proti tekmecem iz zgornjega dela lestvice. FOTO: AP

Za Udinese je bil to že 16. remi v tej sezoni v serie A. Njegova najbližja zasledovalca v tem pogledu sta Torino in Genoa z 11 neodločenimi izidi.

Videmčani, ki imajo ob tem zgolj štiri zmage, kar je drugi najslabši učinek v ligi za zadnjeuvrščeno Salernitano (2 zmagi), so napredovali na 14. mesto, od cone izpada pa ju ločita le dve točki.

Oba zadetka sta padla v zaključku prvega polčasa. V 41. minuti je za domače začel Gregoire Defrel, tri minute pozneje pa je izenačil Florian Thauvin.

Jaka Bijol je za Udinese odigral vseh 90 minut, Sandi Lovrić pa je iz igre odšel v 77. minuti. V 69. je imel lepo priložnost za zadetek, vendar je njegov močan strel s približno 12 metrov zadel prečko in se odbil od tal nazaj v polje.

Z remijem 1:1 se je končala tudi druga ponedeljkova tekma iz spodnjega dela lestvice med Cagliarijem in Verono.

V zadnji tekmi kroga je vodilni Inter vpisal 25. zmago v sezoni. Premagal je Empoli z 2:0, tako da ima osem krogov pred koncem še naprej 14 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem.

Na začetku tekme je zadel Federico Dimarco, končni izid pa je postavil Alexis Sanchez v 81. minuti.

Pet tekem je bilo že v soboto. Med drugim je Lazio premagal Juventus z golom v 93. minuti, Milan pa se je z zmago pri Florentini (2:1) utrdil na drugem mestu.