Colorado po zmagi v Chicagu na čelu NHL

Hokej 29. Jan 20228:22 0 komentarjev
Colorado Avalanche
Colorado Avalanche (Jeff Curry-USA TODAY)

Hokejisti Colorado Avalanche so v Chicagu premagali Blackhawks s 6:4 in se prebili na prvo mesto celotne severnoameriške lige NHL. Druga je tokrat prosta Florida, ki ima na čelu vzhodnega dela najmočnejše hokejske lige na svetu prav tako 65 točk.

Pred tekmo so prišle slabe vesti iz ekipe Colorada, saj je njihov zvezdnik Nathan MacKinnon doživel poškodbo glave, ko je na prejšnji tekmi z Boston Bruins hudo trčil v Taylorja Halla in okrvavljen zapustil led že v prvi tretjini. Nastop 26-letnega Kanadčana na tekmi zvezd NHL 5. februarja je tako zelo vprašljiv.

Za Avalanche sta za deveto zmago v nizu proti Chicagu dva igralca dosegla tri točke, Gabriel Landeskog z goloma in podajo, Nazem Kadri pa je imel ob zadetku še dve asistenci. Vratar Pavel Francouz je zaustavil kar 39 strelov domačih. Na drugi strani je imel Marc-Andre Fleury 21 obramb, Patrick Kane pa je Francouza premagal dvakrat in še enkrat sodeloval pri zadetku kot podajalec.

V Pittsburghu so Penguins izgubili po kazenskih strelih, Detroit Red Wings so zmagali s 3:2, ko je Lucas Raymond zadel v prvi izmenjavi kazenskih strelov. Tudi v New Yorku je bilo 2:3, domači Rangers so izgubili z Minnesoto Wild. Za goste sta Kevin Fiala in Mats Zuccarello vpisala po gol in podajo, izenačujoči zadetek Ryana Stroma, ki je bil dosežen sekundo pred koncem, pa so sodniki razveljavili zaradi oviranja vratarja.

Gostje so tako na nek način pokvarili slovesnost v Madison Square Gardnu, ob kateri so pod strop dvorane dvignili dres s številko 30, ki jo je vseh 15 sezon v NHL nosil švedski vratar Henrik Lundqvist, “kralj Henrik”.

Še dve ekipi sta morali priznati poraz na svojem ledu. Arizona Coyotes je z Boston Bruins izgubila z 1:2, Dallas Stars pa z Washington Capitals kar z 0:5. V Dallasu so igralci iz ameriške prestolnice vse zadetke zabili v dveh tretjinah proti svojemu nekdanjemu soigralcu Bradenu Holtbyju (22 obramb), ki je pred tem 10 sezon igral za Washington. Za to ekipo je češki vratar Vitek Vaneček (29 obramb) tokrat ostal nepremagan.

Anžeta Kopitarja in njegove kralje nocoj ob 19. uri čaka tekma pri Philadelphia Flyers.