Bayern in Borussia uspešno opravila generalki pred Ligo prvakov

Berlin, 11. 02. 2023 20.42 |

Nogometaši Bayerna iz Münchna in Borussie Dortmund so bili uspešni v 20. krogu nemškega prvenstva. Bavarci so na domačem stadionu premagali Bochum s 3:0, Borussia pa je bila v gosteh boljša od Werderja Bremna z 2:0. V derbiju kroga je Union Berlin po preobratu v drugem polčasu zmagal v Leipzigu z 2:1.

Bayern München je prvič po novembru vpisal tri zaporedne zmage in potrdil dobro pripravljenost pred prvo tekmo osmine finala Lige prvakov v torek v Parizu. Povsem drugače kot Francozi oz. zvezdniški PSG, ki je danes v francoski ligi izgubil proti Monacu (3:1).

Za Bayern so zadeli Thomas Müller (41.), Kingsley Coman (64.) in Serge Gnabry iz najstrožje kazni v 74. minuti.

Statistika tekme Bayern - Bochum

V dobri formi pred nadaljevanjem Lige prvakov je tudi Borussia Dortmund, ki je v 2023 dobila vseh šest tekem. Po trinajsti zmagi za vodilnim Bayernom zaostaja tri točke.

Bayern bo prvo tekmo osmine finala Lige prvakov proti PSG-ju odigral v torek, Borussia pa bo v sredo gostila Chelsea. Obe tekmi si boste lahko s prenosom na Kanalu A in VOYO ogledali v živo, s studijskim delom pričnemo ob 20.30!

Borussia je prvi zadetek dosegla v 67. minuti. 18-letni Jamie Bynoe-Gittens, ki je v igro prišel le minuto prej, je zadel mrežo Werderja z močnim in natančnim strelom. Šest minut pred iztekom tekme je končni izid postavil Julian Brandt.

V derbiju kroga je v Leipzigu, za katerega Kevin Kampl tokrat ni igral, gostoval drugouvrščeni Union Berlin. Gostitelji so povedli v 24. minuti po strelu Benjamina Henrichsa in slabem posredovanju vratarja Frederika Ronnowa, Berlinčani so izenačili po lepem zadetku Janika Habererja (61.) ter povedli iz enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel Robin Knoche (72.). S peto zaporedno zmago, skupno 13., je Union zadržal drugo mesto in točko zaostanka za Bayernom, Leipzig pa je po četrtem porazu ostal na petem mestu. Za četrtim Freiburgom zaostaja točko, za prvim mestom pa sedem točk.

Na ostalih prizoriščih je Freiburg z dvema enajstmetrovkama v drugem polčasu obrnil zaostanek proti Stuttgartu v zmago z 2:1, Leverkusen je po dveh porazih vpisal zmago s 3:1 proti Hoffenheimu, Mainz pa je bil z enakim rezultatom boljši od Augsburga.

V nedeljo sta na sporedu še tekmi Hertha Berlin – Borussia Mönchengladbach in Köln – Eintracht Frankfurt.