Neporaženi Kanadčani le še streljaj oddaljeni od Katarja

Nogomet 31. Jan 20229:38 > 10:11
nogometaši kanade

Nogometaši Kanade so v 10. krogu severnoameriških kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Katarju z 2:0 premagali svoje sosede iz ZDA in so le še streljaj oddaljeni od uvrstitve na svoj drugi mundial.

Kanadčani so v Hamiltonu prišli do svoje komaj druge zmage nad Združenimi državami po letu 1980. Domače je v vodstvo po izvrstni asistenci Jonathana Davida v sedmi minuti popeljal član Bešiktaša Cyle Larin, zmago pa je v peti minuti sodnikovega dodatka, ko so tekmeci vse moči usmerili v napad, potrdil Sam Adekugbe.

Tekma je bila sicer odigrana v izredno hladnem vremenu, saj se je živo srebro spustilo osem stopinj Celzija pod ledišče. Kot so ugotovili tamkajšnji mediji, so nogometaši v severnoameriških kvalifikacijah v takšnem mrazu nazadnje igrali leta 1999.

Kljub temu kanadske reprezentance to ni ustavilo, da ne bi ohranila svojega niza neporaženosti na domačih tekmah, ki traja že vse od leta 2016. Za nameček so igralci selektorja Johna Herdmana z novimi tremi točkami le še streljaj oddaljeni od svojega prvega nastopa na svetovnem prvenstvu po letu 1986. Nastop v Katarju si lahko namreč zagotovijo že s četrtkovo zmago proti Salvadorju.

Na lestvici imajo še neporaženi Kanadčani pred ZDA in Mehiko, ki je remizirala proti Kostariki (0:0), štiri točke prednosti, še točko manj pa je zbrala Panama, potem ko je s 3:2 ugnala Jamajko.