Albanci poraženi na Bonifiki

Mlada nogometna reprezentanca je pred 250 gledalci v Kopru gostila reprezentanco Albanije in slavila s 3:0 (2:0).

KOPER > To je bila prva od dveh novembrskih tekem kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2023, saj bo v torek na Bonifiki še dvoboj med Slovenijo in Češko (12 točk), ki vodi v naši skupini pred Anglijo (10). Slovenija ima zdaj sedem točk. Obe vodilni ekipi sta se pomerili v četrtek, Anglija je slavila s 3:1. Albanci so oktobra v Elbasanu premagali našo izbrano vrsto s 3:0.

Začetek tekme je bil slab. Gostje so po prekršku branilca Žige Lacija že v drugi minuti imeli na voljo najstrožjo kazen, vendar je Ernest Muci zgrešil z enajstih metrov. Zato pa je pet minut zatem po podaji Aljoše Matka iz bližine spretno zadel David Flakus Bosilj (na fotografiji).

Igra se je nato povsem nagnila na slovensko stran, ki si je za razliko od prejšnjih tekem ustvarila številne priložnosti. Slovenci so prednost podvojili v 24. minuti, z glavo je zadel Matko. V 75. minuti je zmago domačih potrdil Flakus Bosilj, ki je v mrežo pospravil odbito žogo po poskusu Tamarja Svetlina od daleč.