Domžale remizirale z Aluminijem, Celje boljše od Mure

Domžale, 31. 10. 2021 17.22 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Nogometaši Domžal in Aluminija so se so v 15. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1). Nogometaši Celja so doma premagali Muro z 1:0 (1:0).

Nogometaši Domžal so se po zmagi v prejšnjem krogu proti Bravu in uspehu v četrtfinalu pokala v Mariboru nadejali nadaljevanja uspešne serije. S tremi točkami bi se nekoliko odlepili od dna prvenstvene razpredelnice, toda enake cilje so imeli tudi Kidričani. Na koncu sta si ekipi točke razdelili, s čimer najbrž niso zadovoljni ne eni ne drugi. Domžalčani ostajajo v nevarni coni, Kidričani pa bodo po 15. krogu povsem na zadnjem mestu prvenstvene razpredelnice.

Aluminij je hitro pokazal, da se v Domžale ni prišel branit, da si želi osvojiti vse tri točke. Na začetku tekme je imel več od igre, pripravil si je tudi prvo priložnost na tekmi. V 17. minuti je Gašper Pečnik z desne strani poslal žogo v sredino, kazalo je, da bo podaja neuporabna, a je na žogo iz ozadja pritekel Aljaž Krefl, toda iz ugodnega položaja streljal mimo gola. Že pred tem so v deseti minuti Kidričani dosegli tudi zadetek, ki pa so ga sodniki zaradi nedovoljenega položaja podajalca Harisa Kadrića Jaki Bizjaku razveljavili.

Priložnosti tekmecev sta nekoliko prebudile Domžalčane, ki so izvedli nekaj nevarnih napadov, Senijad Ibričić je enega od njih zaključil s strelom od daleč, po katerem je žoga zletela mimo vratnice. V 26. minuti je bil po kotu na drugi vratnici gostujočega vratarja Luke Janžekoviča najvišji Damjan Vuklišević, ki je zavrnil žogo v sredino, kjer se njegovi soigralci v gneči niso znašli, tako da je na koncu pristala v Janžekovičevih rokah.

V 30. minuti so gostje povedli. Kadrić je lepo podal žogo v prazen prostor, Bizjak je preigral vratarja Ajdina Mulalića in poslal žogo v mrežo. VAR je pregledal položaj, za razliko od razveljavljenega gola, za katerega sta poskrbela ista igralca na začetku tekme, je bil ta regularen.

Po dvojni podaji z Dejanom Georgijevićem je imel v 51. minuti Ibričić prvo priložnost v drugem delu, toda njegov strel z levico je bil preslab za Janžekovića, ki je žogo z nogo odbil.

Osem minut pozneje so gostitelji vendarle izenačili. Večino dela je opravil Alen Jurilj, ki je s svoje polovice prodrl po levi strani, poslal natančno žogo v sredino, kjer je bil Janžekovič prekratek, Arnelu Jakupoviću pa je ni bilo težko potisniti v mrežo.

Po izenačenju so Kidričani spet postali aktivnejši, strela Pečnika in Kadrića nista zadela cilja, nekaj polpriložnosti so imeli tudi gostitelji, toda izid se ni več spremenil.

Celjani premočni za Muraše

Simon Sešlar še naprej kaže, da je bil prava odločitev za trenersko mesto Celjanov. Pod njegovim vodstvom ekipa ne pozna poraza, uvrstila se je tudi v polfinale pokala, tokrat pa je v dvoboju zadnjih dveh slovenskih prvakov ugnala Muro. Celjani so bili konkretnejši tekmec, to velja predvsem za prvi polčas, v katerem je tudi padel edini zadetek. Celjani bi lahko do konca tekme dosegli še kakšnega, toda za njih je zagotovo najpomembneje, da niso nobenega prejeli.

Celje ni bilo poraženo na zadnjih štirih obračunih, da namerava ostati tudi na petem, je pokazalo že v uvodnih minutah. Gostitelji so takoj prevzeli pobudo, prvo priložnost pa zapravili v 13. minuti, ko je Tamar Svetlin lepo podal žogo do Žana Medveda, ta se je znašel iz oči v oči z vratarjem Matkom Obradovićem, a je bil slednji v medsebojnem dvoboju uspešnejši.

Soboški vratar pa je bil nemočen v 25. minuti. Protinapad Celjanov je začel Tjaš Begić, žogo je spravil na desno stran kazenskega prostora do Ivana Božića, ta je v sredini našel Medveda, ki je zadel vratnico, od katere se je žoga odbila do Svetlina, ki jo je potisnil v mrežo.

Svetlin bi šest minut pozneje lahko dosegel še svoj drugi gol. Sam se je znašel pred Obradovićem, vendar nerazumljivo slabo streljal, tako da je žoga končala v rokah soboškega vratarja.

Mura si v prvem polčasu ni priigrala niti ene prave priložnosti, drugi del pa je začela bolj napadalno. Nardin Mulahusejnović, ki je v igro vstopil po odmoru, bi lahko v 51. minuti izenačil, vendar je streljal čez gol. Nekaj minut pozneje Amadej Maruša ni znal kaznovati napake domačega vratarja Florijana Raduhe, ki je izpustil žogo, dovolil mu je, da napako popravi.

V 71. minuti je po protinapadu Medved storil vse, kot je treba, a ko je po preigravanju prišel pred Obradovića, je streljal čez gol. Podobno akcijo je nekaj minut uprizoril tudi celjski Danec Adam Jakobsen, tudi on je streljal preslabo. Na drugi strani je med obema nevarnima akcijama Celjanov Tomi Horvat poskušal s strelom od daleč, toda Raduha je bil na mestu, tako kot v zadnjih trenutkih po poskusu Tia Cipota z roba kazenskega prostora.

Zadnjo priložnost na tekmi so imeli Celjani, Ester Sokler je sam prišel pred Obradovića, a ga ni uspel premagati.