Želja Calcit Volleyja je, da se prebije v veliki finale, kjer bi verjetno izzval ACH Volley, a začetek končnice ni bil najboljši, saj se je morala kamniška ekipa zelo potruditi za zmago nad Črnučami. Foto: Klemen Brumec

Črnuče so v kamniški dvorani dobile prvi niz, drugega pa Calcit Volley. V tretjem nizu so gostje nadoknadili zaostanek petih točk (11:16) in po zaostanku 22:24 izenačili, nato ubranili še pet zaključnih točk, blok Danila Pavlovića je Calcitu vendarle prinesel vodstvo z 2:1.

Podobno napet je bil četrti niz. Črnuče so bile večinoma v prednosti, vendar ne za več kot tri točke, imele so tudi zaključno žogo za izenačenje na 2:2. A kamniška ekipa je unovčila izkušnje, vodstvo s 26:25 je bilo šele njeno prvo v tem nizu, v naslednji točki je tekmo odločil Diko Purić.

ACH Volley je zlahka dobil prvo četrtfinalno tekmo proti Fužinarju (v treh nizih je osvojil  le 33 točk), ki je moral dan prej odigrati še tretjo tekmo osmine finala, na kateri je pred domačimi gledalci izločil Krko in jo poslal v 1. B ligo. Foto: www.alesfevzer.com
ACH Volley je zlahka dobil prvo četrtfinalno tekmo proti Fužinarju (v treh nizih je osvojil le 33 točk), ki je moral dan prej odigrati še tretjo tekmo osmine finala, na kateri je pred domačimi gledalci izločil Krko in jo poslal v 1. B ligo. Foto: www.alesfevzer.com

Gosti so bili odlični v bloku, s tem elementom so dosegli 11 točk, kar sedem Črtomir Bošnjak, ki je bil s 23 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme. Pri gostiteljih so jih Mitja Gasparini, Tommy Siirilä in Pavlović dosegli 18, nekdanji reprezentančni korektor tri z asi, Finec pa sedem z bloki.

"Črnuče so v tekmo vstopile sproščeno, saj niso imele česa izgubiti. Vedeli smo, da bodo pritiskali s servisom, kar se je tudi zgodilo. Na drugi strani smo mi bili slabi na servisu, v napadu smo v prvem nizu dobili sedem blokov, kar je nedopustno, in je bil ta niz izgubljen. Na srečo smo se v drugem vrnili, v tretjem in četrtem pa smo se morali boriti do zadnje točke," je povedal Gašper Ribič, ki je namesto Mitje Pleška (okužba z novim koronavirusom) vodil igralce Calcita.

Druga tekma bo v soboto ob 19. uri v dvorani Maksa Pečarja v Črnučah, morebitna tretja pa bo dan pozneje ob 19.00 v Kamniku.

SIP Šempeter četrtič zapored v polfinalu
V ženski konkurenci sta se v polfinale uvrstila SIP Šempeter in GEN-I Volley. Prvi je bil s 3:2 boljši od ATK-ja Grosuplja in v polfinale napredoval s skupnim izidom 2:1. Šempetranke so se tako četrtič zapored prebile v v polfinale državnega prvenstva. Zanesljivo so dobile prva niza, a nasprotnice so izenačile na 2:2. V odločilnem nizu so po izidu 13:13 domače vendarle dosegle dve zaporedni točki, tekmo je končala Neja Vidali, ki je bila s 15 točkami tudi najučinkovitejša domača igralka. Grosupeljčankam za zmago ni zadostovalo deset asov in 14 blokov, pet jih je dosegla Naja Kukman.

GEN-I Volley je bil v gosteh pri Ankaranu prav tako boljši s 3:2. V petem nizu je glavno vlogo odigrala srbska sprejemalka Anastasija Sekulić, ki je po izidu 6:6 izvedla nekaj dobrih servisov, dosegla as in še točko v napadu, za vodstvo 10:6 pa je z dvema točkama poskrbela Lara Rituper. Domače so se pozneje še približale na dve točki zaostanka, več pa jim ni uspelo.
V novogoriški vrsti je bila z 18 točkami spet najučinkovitejša Selena Leban.