Navijaško divjanje preprečilo začetek tekme v Franciji

Pariz, 23. 10. 2021 08.03 |

Prva tekma 11. kroga francoske nogometne lige med St. Etiennom in Angersom, končala se je z 2:2, se je začela s skoraj uro zamude zaradi izgredov navijačev. Za Angers sta zadela Ibrahima Traore (27. minuta) in Angelo Fulgin (55.), za domače pa Wahbi Khazri (60.) in Mickael Nade v sodnikovem dodatku tekme. Angers je proti zadnjeuvrščeni ekipi prvenstva zamudil priložnost, da bi se začasno povzpel na drugo mesto lige, za vodilno ekipo PSG, tako da je sedaj četrti.

A je bila tekma bolj kot ne v znamenju izgreda. Nekateri huligani so po razgrajanju in metanju pirotehnike s tribune vdrli na igrišče in uničili mrežo na golu, ki so jo morali pred začetkom popraviti. Igralci pa so morali v slačilnico zaradi gostega dima. To ni prvi incident v zadnjem času na francoskih stadionih. Konec septembra so se tretjič v nekaj tednih izgredi zgodili v Marseillu. Tekma evropske lige proti Galatasarayu je bila za nekaj minut v prvem polčasu prekinjena, saj sta se navijaški skupini obmetavali s pirotehničnimi sredstvi. Pred in po tekmah francoske lige 22. septembra so navijači na dveh prizoriščih poskrbeli za izgrede. Navijači Montpellierja so napadli avtobus z gostujočimi navijači, 16 jih je moralo poiskati zdravniško pomoč. Na ta dan so po tekmi med Angersom in Olympiqueom iz Marseilla gostujoči navijači zapustili svoj prostor na stadionu in se spopadli z domačimi, a so se strasti umirile brez resnejših posledic. Na derbiju med Lensom in Lillom, branilcem naslova, sta se sredi septembra navijaški skupini spopadli med seboj, poškodovanih pa je bilo več navijačev. Tekma je bila za pol ure pred začetkom drugega polčasa prekinjena.

Dimitri Payet
Dimitri Payet FOTO: AP

Prvi večji incident v ligi pa se je primeril 22. avgustu, ko so navijači na tekmi med Nico in Marseillom v 75. minuti vdrli na travnato površino. Igralec Marseilla Dimitri Payet je pred tem proti navijačem zalučal plastenko, ki so jo ti vrgli na igrišče. Navijači so nato prihrumeli na igrišče in hoteli fizično obračunati z gostujočimi igralci, kar so v zadnjem trenutku preprečili domači nogometaši in varnostniki. Nici so odvzeli eno točko in je morala tri tekme igrati pred praznimi tribunami.