Švicarji so ohranili stoodstotni izkupiček na SP

Danes se je na hokejskem svetovnem prvenstvu najbolj približal presenečenju Kazahstan v dvoboju z Nemčijo.
Fotografija: Švicarski hokejisti so proslavili novo zmago na SP. FOTO: Mikko Stig/AFP
Švicarski hokejisti so proslavili novo zmago na SP. FOTO: Mikko Stig/AFP

Na svetovnem prvenstvu v hokeju na Finskem danes ni bilo presenečenj, vseeno pa so se morali nekateri favoriti krepko potruditi za načrtovane točke.

Latvija je sredi tekme z Veliko Britanijo zaostajala 1:3, nato pa s tremi zadetki z igralcem več prišla do druge zmage (4:3), ki jo ohranja v igri za eno od prvih štirih mest za nastop v četrtfinalu. Britanci na drugi strani ostajajo na dnu skupine B in bodo verjetno izgubili status med elito svetovnega hokeja.

V večerni tekmi v skupini B je Švedska upravičila vlogo favorita in že v uvodnih 40 minutah zasenčila Norveško. S četrto zmago (7:1) se je trdno zasidrala na drugem mestu. Točko več ima Finska.

V skupini A je druga Nemčija, ki je danes s 5:4 premagala zadnjeuvrščeni Kazahstan, prvo mesto s stoodstotnim izkupičkom pa drži Švica, ki je bila boljša od Francije s 5:2. Tako kot je Kazahstan nadomestil zaostanek 2:4, se je morala tudi Švica vrniti v igro po vodstvu Francije po prvi tretjini z 2:0.