171740

Helios Suns za uvod v sezono ‘potolkel’ Hopse iz Polzele

Avtor: Kenny Jan
30. 9. 2022, 22.04

Košarkarji Helios Suns so v 1. krogu lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 108:65 (22:20, 46:35, 73:44).

Košarkarji Helios Suns so s prepričljivo zmago začeli novo sezono lige Nova KBM. Pred domačimi gledalci so premagali Hopse s 43 točkami razlike.

Tako kot so Domžalčani pred dobrim tednom prejeli lekcijo košarkarjev Cedevite Olimpije v tekmi slovenskega superpokala (112:85), so tokrat Polzeljani spoznali moč druge najboljše ekipe minule sezone.

Helios Suns so po izenačeni uvodni četrtini vprašanje zmagovalca rešili v drugi polovici druge četrtine ter prvih minutah tretje. V 17. minuti je bil rezultat 37:33, v 26. pa 65:39.

Pri gostiteljih, ki so tretji del igre dobili s 27:9, je imelo kar sedem igralcev dvomestno število točk. Največ jih je zbral Blaž Mahkovic (23 točk, met 9:13). Luke Austin Wade je ob 11 točkah zbral še 11 podaj, Tibor Mirtič je 11 točkam dodal deset skokov in tri blokade, Urban Oman pa se je izkazal s 15 točkami in šestimi ukradenimi žogami.

Prvi krog se bo nadaljeval v soboto s tekmami Krka – Rogaška (prenos na Š1), LTH Castings – Ilirija in Šentjur – Zlatorog ter končal v ponedeljek z obračunom Gorenjska gradbena družba Šenčur – Terme Olimia Podčetrtek.

Helios Suns bodo v drugem krogu (7. 10.) gostili Terme Olimia, Hopsi pa se bodo 8. oktobra doma srečali z Zlatorogom.

V soboto ob 13. uri na Š1 ne zamudite obračuna med Krko in Rogaško!

Vir: STA

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več