Drugi športi

Medvedjev, Cicipas in Gauff zanesljivo v tretji krog

Melbourne, 18. 01. 2023 14.15 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Rus Danil Medvedjev, Grk Stefanos Cicipas in Američanka Coco Gauff so zanesljivo napredovali v tretji krog teniškega odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu. Od visoko postavljenih igralk sta v večernem sporedu izpadli Rusinja Darja Kasatkina in Brazilka Beatriz Haddad Maia.

Stefanos Cicipas
Stefanos Cicipas FOTO: AP

Dvakratni finalist OP Avstralije Medvedjev (2020, 2022) je imel v drugem krogu proti domačinu Johnu Millmanu kljub zmagi v treh nizih več dela kot v prvem, ko je ugnal Američana Marcosa Girona.

V prvem nizu je imel kar štirikrat prednost odvzema servisa, a je šele ob zadnji prednost zadržal in osvojil niz. Nato je lanski finalist OP Avstralije proti domačinu zaigral bolj sproščeno in preostala niza dobil s 6:2, na igrišču pa se je potil dve uri in 22 minut.

"To je bil odličen dvoboj, ki glede na rezultat ne odraža realnega stanja na igrišču. Trikrat mu je v prvem nizu uspel 'break', kar se mi ne dogaja pogosto. Zaradi tega sem bil bolj razočaran nad sabo, a si vseeno tudi tekmec zasluži pohvale," je po dvoboju s številnimi dolgimi izmenjavami dejal sedmi nosilec Medvedjev.

"Fizično je bil dvoboj kar naporen. V prvem nizu niti nisem vedel, kako bom vse to zdržal. Potem pa je začel popuščati tudi on, kar me je navdalo z upanjem. V drugem in tretjem nizu sem igral malce počasneje, rekel sem si namreč, naj me pač premaga na ta način s 40 izmenjavami v točki," je še dodal 26-letni Moskovčan.

Kmalu za njim je v drugi krog napredoval tudi tretji nosilec Cicipas. Dve leti mlajši Atenčan je imel še največ težav proti domačinu Rinkyju Hijikati na začetku tretjega niza, ki pa ga je kljub vsemu zanesljivo dobil s 6:2. Prva dva sta mu pripadla s 6:3, 6:0, napredoval pa je po uri in 32 minutah.

"Na igrišču sem se počutil sijajno, žogica je kar letela z loparja. Zares sem užival. Vedno je lepo igrati pred polnimi tribunami arene Rod Laver," je po tako rekoč brezhibni predstavi dejal Cicipas.

V Avstraliji se vedno dobro počuti, na tribunah pa ga spodbujajo številni rojaki, ki so si življenje ustvarili v deželi tam spodaj.

"Avstralija je ena najboljših držav za igranje tenisa. Tu sem si na različnih tekmovanjih ogledal že veliko lepih lokacij. Prav tako je v Avstraliji veliko Grkov, zato se tu vedno počutim kot doma. Resnično razmišljam o tem, da bi si dom ustvaril prav tukaj," je še domačinom polaskal Grk.

Pri ženskah je sedma nosilka Gauff napredovala po zmagi s 6:3, 7:6 (4) proti nekdanji zmagovalki OP ZDA Emmi Raducanu iz Velike Britanije. Finalistka lanskega Rolanda Garrosa je za preboj v tretji krog potrebovala uro in 42 minut.

18-letnica je postala prva igralka po Danki Caroline Wozniacki, ki je leta 2009 pred dopolnjenim 19. letom dobila 100 posamičnih dvobojev.

Od nosilk sta se poslovili Kasatkina in Haddad Maia. Osma nosilka je morala do danes čakati na obračun prvega kroga, premagala pa jo je rojakinja Varvara Gračeva s 6:1, 6:1. Prav tako v prvem krogu pa je Brazilka, sicer 14. nosilka, izpadla proti Španki Nurii Parrizas-Diaz po porazu s 6:7 (11), 2:6.

V drugem krogu pa se je poslovila 32. nosilka Jil Teichmann. Od Švicarke je bila boljša Kitajka Lin Džu.