Za ogrevanje pred nedeljskima odločilnima tekmama so Radomlje, ki so v ponedeljek z zmago v Kopru naredile uslugo Mariboru in ga potisnile v najboljše izhodišče, remizirale z Domžalami (3:3) in tako dobile neposredni obračuna za 6. mesto.

V 28. minuti pa so po svoji prvi nevarni akciji povedli Radomljani, ko je z okoli 13 m streljal Mario Čuić in s strelom po tleh matiral Ajdina Mulalića.

Malce pred tem je pri domačih moral iz igre Mitja Ilenič, ki se je poškodoval. Zamenjal ga je Denis Adamov, ki je v 37. minuti izid izenačil, potem ko je zadel iz bližine malce z desne strani.

V drugem polčasu je najprej nenatančno meril Arnel Jakupović, v 51. minuti pa je Dario Rugašević v kazenskem prostoru igral z roko, tako da je sledila najstrožja kazen, ki jo je zanesljivo izvedel prav Arnel Jakupović.

Zadetki s tekme Kalcer Radomlje - Domžale

V 57. minuti je sledila nova sprememba izida, Andrej Pogačar je namreč iz bližine zadel za 2:2, še drugič na tekmi pa je podal Tomislav Mrkonjić.

Je pa v 72. minuti po odbiti žogi zadel še Ivan Šarić in tako Radomljanom priigral novo vodstvo. Toda tudi to ni dolgo zdržalo, saj je v 78. minuti Adamov sprožil malce zunaj kazenskega prostora rahlo z desne strani in žogo poslal v mrežo ob nasprotni vratnici.

Aluminij se poslavlja od prvoligaške druščine
V Kidričevem je potekala zadnja prvoligaška tekma za nekaj časa. Po šestih sezonah se Aluminij poslavlja od 1. SNL. Za slovo so gostili predzadnji Tabor Sežano, ki se pripravlja na lastni boj za obstanek, saj ga čaka še dvoboj s Triglavom za popolnitev 10-članske Prve lige.

Kraševci so povedli v 14. minuti, ko je Robert Čaks dosegel svoj prvoligaški prvenec, ko je njegov prvi strel Lovro Juric še obranil, odbito žogo pa je sežanski napadalec tudi nekoliko srečno pospravil v mrežo.

Zadetki s tekme Aluminij - CB24 Tabor Sežana

Pritisk domačih se je obrestoval v 35. minuti. Takrat je Haris Kadrić z leve strani podal pred gol, tam pa je Rener nespretno posredoval, tako da se je žoga od njegove noge odbila v mrežo.

V uvodu drugega polčasa so domači povedli, ko je z glavo zadel Tin Martić. Til Mavretič je v 54. minuti na drugi strani zadel le zunanji del mreže, toda že v naslednji akciji je Mateo Monjac izenačil, potem ko je žogo z roba kazenskega prostora poslal čez vratarja v mrežo.

Zmaji s kapetanom podaljšali do poletja 2025

Pred zadnjo tekmo v sezoni 2021/22 je novo pogodbo z Olimpija podpisal Timi Max Elšnik. Kapetan zeleno-belih je pogodbo z Olimpijo podaljšal vse do poletja 2025, so potrdili na klubski spletni strani. Nogometaš, ki se je v času igranja za Olimpijo prebil tudi v slovensko člansko reprezentanco, bo tako še naprej eden ključnih mož ljubljanskega kluba. 24-letnik je od lanskega januarja do zdaj odigral 71 tekem in dosegel osem golov ter prispeval sedem podaj.

Pri Olimpiji so pogodbo do 30. junija 2024 z možnostjo podaljšanja za dodatno leto podpisali z 22-letnim vratarjem Denisom Pintolom. Pintol, sin nekdanjega reprezentanta Bosne in Hercegovine Ismirja Pintola, je v tej sezoni branil v drugi ligi za ajdovsko Primorje. Pred tem je igral še za Gorico, Krko iz Novega mesta in Brda. Skupno je v 2. SNL odigral 67 tekem, v mlajših letih pa je zbral tudi dva nastopa v dresu slovenske reprezentance do 18 let.