Vipotnikov zadetek ostal v senci hude poškodbe Albertha Elisa

Bordeaux, 25. 02. 2024 13.29 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši Bordeauxa, nekoč slavnega francoskega kluba, ki je v svojih najboljših časih dočakal tudi nastop v elitni Ligi prvakov, so v dvoboju 26. kroga druge francoske lige z zadetkom slovenskega reprezentančnega napadalca Žana Vipotnika prišli do minimalne zmage proti zasedbi Guingampa (1:0). Toda ta je ostala v senci grozljive poškodbe glave Vipotnikovega soigralca Albertha Elisa, ki je bil že operiran.

Do hudega trka z glavo z branilcem Guingampa Donatienom Gomisom je prišlo že v 34 sekundi prvega polčasa. Omenjeni krilni nogometaš Bordeauxa Alberth Elis je obležal v nezavesti in bil šele po 10 minutah intenzivnega nudenja zdravniške pomoči prepeljan v bližnjo bolnišnico.

Vidno vznemirjeni Elisovi soigralci so le nemo spremljali posredovanje domače zdravniške službe, po kasnejšem poročanju France Bleuja pa so Elisa med prevozom v bolnišnico postavili v umetno komo. Po opravljenem operativnem posegu se član Bordeauxa nahaja na intenzivnem oddelku.

Dvoboj na stadionu Matmut Atlantique je odločil slovenski reprezentančni napadalec Žan Vipotnik v 40. minuti.