14. 5. 2023,
22.30

11 mesecev, 2 tedna

Thermometer Blue 0,10

Kylian Mbappe Kylian Mbappe Marseille Lens Lionel Messi Lionel Messi PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 14. 5. 2023, 22.30

FRANCOSKO PRVENSTVO, 35. KROG

Messi igral, Mbappe odločil, petarda PSG-ja

PSG Kylian Mbappe | Kylian Mbappe je v drugem polčasu potrdil novo zmago PSG-ja. | Foto Reuters

Kylian Mbappe je v drugem polčasu potrdil novo zmago PSG-ja.

Za uvod v 35. krog francoskega prvenstva je drugouvrščeni Lens v petek zvečer z 2:1 premagal Reims in se je tako PSG-ju približal na tri točke. A Parižani v soboto zvečer niso imeli resnega dela in so prednost povečali nazaj na šest točk. Ajaccio, ki mu grozi izpad iz elitne druščine, so premagali s 5:0. Tekmo je začel in v celoti odigral Lionel Messi, ki pa ni zadel. Dva gola je dal Kylian Mbappe.

Lionel Messi
Sportal Oče Lionela Messija opozarja na lažne govorice

Fabian Ruiz in Achraf Hakimi sta za PSG zadela v prvem polčasu, v 47. in 54. minuti pa se je z zadetkoma izkazal Kylian Mbappe, s 26 goli prvi strelec lige. Za nameček je v 73. minuti avtogol dosegel še Mohamed Youssouf. Obe ekipi sta tekmo končali z igralcem manj po izključitvah Hakimija in Thomasa Manganija v 77. in 80. minuti.

Pri Parižanih je igral tudi Lionel Messi, ki se je opravičil za svoj odhod v Savdsko Arabijo. Messi je zagotovil, da bo do konca prvenstva še igral za klub, uradnega odhoda Argentinca po koncu pogodbe 30. junija v klubu še niso potrdili. "Lionel Messi bo začel tekmo," je na novinarski konferenci v petek dejal trener Christophe Galtier. "Govoril sem z njim, je zelo sproščen in pripravljen igrati. Odločen je, da osvoji še en naslov francoskih prvakov." O suspenzu, ki je sicer trajal šest dni oziroma do vrnitve na treninge, Galtier ni želel govoriti.

Marseille se je na zadnji tekmi kroga v nedeljo zvečer z 22. zmago približal drugemu Lensu na vsega dve točki. Sledijo še tri tekme. Zadnjeuvrščeni Angers, ki ima vsega tri zmage, so premagali s 3:1.