Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Magazin

Prekmurje gori: v infarktni končnici Mura pokopala veliki Tottenham (FOTO)

Deli na:

Mura : Tottenham - Foto: Aleš Cipot

Nogometaši Mure so v 5. krogu konferenčne lige v skupini G v Mariboru premagali Tottenham z 2:1 (1:0).

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 5500, sodniki: Carvalho Nobre, Ribeiro, Vila Pereira (vsi portugalska).
* Strelci: 1:0 Horvat (11.), 1:1 Kane (72.), 2:1 Maroša (90.).
* Mura: Obradović, Pucko, Kozar (od 62. Ouro), Horvat (od 87. K. Cipot), Kous, Karamarko, Lorbek, Mulahusejnović (od 63. Maroša), Karničnik, Šturm (od 77. Lotrič), Gorenc.
* Tottenham: Gollini, Doherty (od 54. Moura), Sanchez, Kane, Bryan Gil (od 54. Davies), Rodon (od 55. Dier), Sessegnon, Alli (od 54. Son), Tanganga, Ndombele (od 76. Hoejbjerg), Skipp.
* Rumeni kartoni: Gorenc, Kozar, Mulahusejnović, Karamarko, Šturm, Lorbek, Maroša; Sessegnon, Alli.
* Rdeč karton: Sessegnon (31.).

Nogometaši Mure so se včeraj poslovili od svojih navijačev v evropskem tekmovanju. Na začasnem evropskem domovanju v Mariboru so nastopili pred doslej največ privrženci, z angleškim Tottenhamom, prvim favoritom skupine G, pa odigrali zelo dobro tekmo in na koncu poskrbeli za senzacijo. Z borbeno in srčno predstavo so prišli velike zmage, pri čemer so jim z rdečim kartonom že po pol ure igre nekoliko pomagali tudi Londončani.

Slovenski državni prvak tako ni več brez točk v konferenčni ligi; potem ko je v prvih štirih krogih Mura pokazala dobre predstave, a brez pike na i pri rezultatu, so danes vse skupaj nadgradili in na koncu razveselili svoje privržence. Obenem se Mura tako na najlepši način oddolžila Tottenhamu za boleč in visok poraz z 1:5 na prvi medsebojni tekmi.

V londonskem taboru Antonia Conteja so le v nekaj uvodnih minutah nakazali, da so papirnati favoriti. A se Mura ni ustrašila, med najbolj aktivnimi je bil Tomi Horvat, ki je v osmi minuti najprej skušal zaposliti Nardina Mulahujesnovića, potem pa je poskusil še s strelom od daleč.

V 11. minuti pa je šokiral Londončane in navdušil črno-bele navijače. Prodrl je po desni strani, v kazenskem prostoru preigral Davinsona Sancheza in nato z močnim strelom s 14 metrov v zgornji levi kot vrat premagal nemočnega Pierluigija Gollinija.

Prejeti zadetek je spodrezal Londončane, ki dolgo niso našli načina, kako priti pred vrata Mure. Težave gostov pa so se še stopnjevale v 31. minuti. Ryan Sessegnon, k je ob strogem kriteriju sodnika Antonia Emanuela Carvalha Nobreja že imel rumeni karton, je po nevarnem startu na Žigo Kousa dobil še drugega in moral z igrišča.

Drugo lepo priložnost je imel Nik Lorbek v 42. minuti, ko se je odločil za strel s kakšnih 18 metrov in le za malo zgrešil cilj.

Tottenham je imel v prvem delu le dve resnejši priložnosti, v obeh je bil vključek Harry Kane. Najprej je ostro podal pred vrata, a je bil Matko Obradović dovolj dolg, da je žogo izbil izpred gola, v 39. pa se je zvezdnik gostov odločil za strel iz obrata z roba kazenskega prostora in le za las zgrešil gol.

V nadaljevanju je skušala Mura ostati pri igri iz prvega polčasa, gostje pa so iskali izhod iz zanje nepričakovanega položaja. Conte se je v 54. minuti odločil za kar četvorno menjavo in v igro poslal še Lucasa Mouro, Heung-Mina Sona, Bena Daviesa in Erica Dierja.

Prav Son je takoj zapretil, a je bil Obradović zbran, prav tako po kotu v naslednji akciji, ko je do strela z glavo prišel Kane.

Mura se je ob pritiskih tekmecev osredotočila na branjenje minimalne prednosti, priložnosti pa so bile redke. Eno je nakazal Amadej Maroša v 70. minuti, a je po prodoru izgubil žogo, še preden bi poskrbel za nevaren strel.

Takoj zatem je prišla kazen, saj je Kane izkoristil neodločnost domačih branilcev, prišel do žoge nekaj metrov od vrat in mojstrsko dvignil žogo prek Obradovića za 1:1 v 72. minuti.

Naleti gostov so nato nekoliko pojenjali, Son, Kane in Skipp so sicer še zapretili, a brez prave nevarnosti za Obradovića.

In ko je že kazalo, da bo Mura prišla do velike točke, je sledil fantastičen finiš domačih: globoko v sodnikovem dodatku so v zadnjem napadu na tekmi muraši pobegnili v protinapad, Maroša je prodrl v kazenski prostor in streljal, žoga se je malo odbila od Sancheza in preletela Gollinija ter na velikansko navdušenje navijačev končala v mreži.

Mura bo svoj prvi evropski skupinski del v evropskih tekmovanjih končala 9. decembra v Arnhemu pri Vitesseju.