Manchester City, ki je z 2:0 dobil mestni derbi z Unitedom, se je vodilnemu Chelseaju približal na tri točke zaostanka. Foto: Reuters
City je gospodar Manchestra. Foto: Reuters

Gostje so povedli v 7. minuti, Joao Cancelo je z leve strani poslal predložek pred gol, žogo pa je v svojo mrežo preusmeril Eric Bailly. Napadi sinjemodrih so se vrstili, a je United reševal David de Gea, ki je kar nekajkrat sijajno posredoval. V zadnjih sekundah prvega polčasa pa je bil nemočen, podajo Cancela je ob veliki neodločnosti Unitedove obrambe unovčil Bernardo Silva.

United na Old Traffordu v prvih 45 minutah z ničimer ni navdušil svojih navijačev, omembe vredna je bila le 26. minuta, ko je z volejem dobro meril Cristiano Ronaldo in je imel Ederson kar veliko dela.

Ronaldo je v 26. minuti poskusil z volejem, vendar je Ederson strel ubranil. Foto: Reuters

Ole Gunnar Solskjär je po polomu proti Liverpoolu (0:5) še vedno na prepihu, a bi mu z današnjo zmago nad mestnimi tekmeci na Old Traffordu (v tem primeru bi bili ekipi na lestvici izenačeni) kritiki vse oprostili. Tudi City trenerja Pepa Guardiole (Jacka Grealisha danes ni uvrstil v začetno enajsterico) kar nujno potrebuje točke, vodilni Chelsea bi mu lahko namreč pobegnil za osem točk.

Phil Foden je v 81. minuti imel odlično priložnost za povišanje vodstva, streljal je diagonalno, žoga pa se je od vratnice odbila v gol-avt. V 86. minuti je John Stones po podaji iz kota nevarno poskusil s strelom od blizu.

Spodrsljaj vodilnega Chelseaja
Nogometaši Chelseaja so si privoščili spodrsljaj. Vodilna ekipa prvenstva je na domačem igrišču le remizirala z Burnleyjem (1:1).

Matej Vydra je tako v 80. minuti zadel za Burnley, ki je remiziral s Chelseajem (1:1). Foto: Reuters

Do zadnjega dela obračuna v Londonu ni bilo slutiti, da bi Chelsea lahko izgubil točki. Po nekaj zapravljenih priložnostih je povedel v 33. minuti, ko je natančno podajo Reecea Jamesa izkoristil nemški napadalec Kai Havertz, uspešen je bil s strelom z glavo.

Tudi v drugem delu so bili Londončani precej boljši tekmec, a so kot po tekočem traku zapravljali priložnosti. Za to so bili kaznovani v 79. minuti, ko so neuspešno poskusili postaviti past za nedovoljeni položaj, kar je izkoristil češki reprezentant Matej Vydra, ki je izid izenačil in postavil končni izid.

Spodrsljaj Chelseaja je izkoristil Manchester City, z zmago v mestnem derbiju so se vodilni ekipi približali na tri točke zaostanka, še bližje pa lahko pride Liverpool. Ta se bo v nedeljo pomeril proti četrtouvrščenemu West Hamu.