Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Magazin

PSG ponižan pred domačimi navijači, ki so izžvižgali Messija

Deli na:

Lionel Messi - Foto: Profimedia

Nogometaši Marseilla so se z zmago z 2:1 v Reimsu približali vodilnemu PSG na sedem točk zaostanka. Potem ko so zaostajali z 0:1, jim je z dvema goloma preobrat zagotovil Alexis Sanchez. S tem so izkoristili spodrsljaj Parižanov, ki so doma z 0:2 klonili proti Rennesu.

PSG je v francoskem prvenstvu prvič po 35 tekmah izgubil pred svojimi navijači. Na domačem stadionu je nazadnje klonil aprila 2021, ko ga je ugnal Lille. Na naslednjih 35 tekmah so Parižani dosegli 30 zmag in pet remijev.

A očitno je Rennes ekipa, ki francoskim prvakom z Lionelom Messijem in Kylianom Mbappejem nikakor ne ustreza, saj je dobil tudi prvo tekmo na domačem stadionu Roazhon Park (1:0).

Tokrat sta za zmagovalce zadela Karl Toko Ekambi (45.) in Chimuanya Ugochukwu (48. minuta). Najlepšo priložnost za gostitelje, ki so doživeli četrti poraz v sezoni, je v 84. minuti po predložku Mbappeja zapravil Marco Verratti. Domači navijači niso skrivali jeze ob predstavi svojih zvezdnikov in Messi je moral poslušati žvižganje s tribun.

Rennes se je z zmago prebil na peto mesto prvenstvene razpredelnice in se še naprej bori za evropska tekmovanja.

Še naprej je uspešna Nica, ki se je razšla z Lorientom 1:1 in že 11. krogov ni doživela poraza. Za goste je zadel Bamo Meite (30.), točko pa je domačim zagotovil Gaetan Laborde (78.). Ekipi sta na sedmem in osmem mestu na lestvici.

Montpellier je z 2:1 ugnal Clermont po zaslugi učinkovite igre v drugem delu. Ob polčasu so vodili gostje. V obračunu z dna razpredelnice sta se Troyes in Brest razšla 2:2.

Do prve zmage po štirih krogih pa je prišel četrtouvrščeni Monaco, ki je Ajaccio odpravil z 2:0. Zadela sta Wissam Ben Yedder (28.) in Krepin Diatta (84.).