Norveški praznik na Južnem Tirolskem

Na zadnji tekmovalni postaji pred nordijskim SP v Planici med slovenskimi tekači točke osvojila Miha Ličef (42) in Anja Mandeljc (30.).
Fotografija: Anja Mandeljc je v Dobbiacu dosegla slovensko uvrstitev dneva. FOTO:  Matej Družnik/Delo

Drugi dan tekaškega praznika za svetovni pokal v Dobbiacu/Toblachu na Južnem Tirolskem smo se počutili, kot bi bili na norveškem državnem prvenstvu. Zdi se kar težko verjetno, toda kar prvih sedem mest na 10-kilometrski tekmi z drsalnim korakom so zasedli Norvežani. Med slovenskimi reprezentanti si je točke na 42. mestu, zanj najvišjem doslej v svetovnem pokalu, priboril Miha Ličef. Brez njih je ostal Vili Črv (63.). Zmage se je sicer veselil Paal Golberg, v izjemnem internem boju je bil Johannes Høsflot Klæbo, vodilni tekač sezone in tako tudi udarni favorit moškega tekaškega spored na bližnjem prvenstvu v Planici, na 3. mestu.

Slovensko uvrstitev dneva na zadnji tekmovalni postaji pred omenjeno Planico 2023 pa je dosegla Anja Mandeljc – med 56 udeleženkami preizkušnje na 10 km je zasedla 30. mesto. Anita Klemenčič je bila 51., Neža Žerjav dve mesti nižje. »Končno je bil zame spet dober nastop. Vrnili so se mi dobri občutki, imela sem dobre smuči, sončen dan mi je vlil energijo, tudi teren mi je ustrezal,« ni skrivala zadovoljstva naša najboljša na tej tekmi.

Pogled na stopničke je bil nacionalno bolj pisan kot v moški preizkušnji: zmage se je veselila Švedinja Ebba Andersson pred Američanko Jessie Diggins in  Norvežanko Invild Flugstad Østberg.

Jutri bosta v Dobbiacu še štafetni preizkušnji, Slovenija se bo predstavila le v moški konkurenci, ob 13. uri.