205 ogledov

Arsenal po spodrsljaju Cityja še povečal prednost

Manchester City Profimedia
Sinjemodri le s točko proti Evertonu, Arsenal povišal prednost.

Manchester City je v 18. krogu angleškega nogometnega prvenstva zamudil priložnost, da bi ohranil stik z vodilnim Arsenalom, ki je slavil pri Brightonu s 4:2. Varovanci španskega stratega Pepa Guardiole so namreč na domačem igrišču remizirali proti Evertonu (1:1) in zdaj za topničarji zaostajajo sedem točk.

V prvem polčasu se je zdelo, da imajo meščani vse pod nadzorom, ko je Erling Haaland z 21. zadetkom v prvenstvu postavil piko na i po lepo izpeljani akciji v 24. minuti. City kljub terenski premoči v nadaljevanju ni deloval najbolj učinkovito, neodločnost njegove obrambe pa je v 64. minuti kaznoval Demarai Gray s sijajnim zadetkom z leve strani kazenskega prostora.

Izid se do konca ni več spremenil, sinjemodri pa posledično na drugem mestu za Arsenalom (43 točk) zaostajajo za sedem točk. Topničarji so zadnji dvoboj v letu 2022 odigrali proti Brightonu in slavili pomembno zmago.

Že v prvem delu igre so prek Bukaya Sake v 2. in Martina Odegaarda v 39. minuti kronali premoč, v drugem pa sta zadela še Eddie Nketiah v 47. in Gabriel Martinelli v 71. minuti. Za Brighton, ki je bil v drugem polčasu bolj nevaren, sta izid dvakrat znižala Kaoru Mitoma v 65. in Evan Ferguson v 77. minuti. Na lestvici so se z novimi tremi točkami Londončani še dodatno odlepili od Cityja, prvaka minule sezone.

Arsenal | Avtor: Profimedia Profimedia

Newcastle pa je po današnjem remiju brez zadetkov proti Leedsu ostal na tretjem mestu in ima 34 točk.

Manchester United je z 32 točkami napredoval na četrto mesto, potem ko je v gosteh z 1:0 premagal Wolverhampton. Edini zadetek na tekmi je dosegel Marcus Rashford, ki je tekmo zaradi zamujanja na zbor ekipe pred dvobojem začel na klopi. Po bledi predstavi rdečih vragov v prvem polčasu je tri točke priboril prav angleški napadalec, ki je v igro vstopil v drugem delu dvoboja. Štiriindvajsetletnik je po lepem prodoru z nekaj sreče zadel v 76. minuti. En gol so mu sodniki kasneje zaradi igranja z roko tudi razveljavili.

V 18. krogu bosta v nedeljo še tekmi Tottenham - Aston Villa ter Nottingham Forest - Chelsea.