569 ogledov

Gana zapravila visoko vodstvo, a na koncu vendarle slavila

Gana : Južna Koreja Profimedia
Gana po korejskem izenačenju kljub vsemu do zmage.

Reprezentanca Gane je na nogometnem svetovnem prvenstvu v Katarju v skupini H premagala Južno Korejo s 3:2 (2:0). V tej skupini bo ob 20. uri še obračun Portugalske in Urugvaja.

Tudi na drugi današnji tekmi golov ni manjkalo. Do zmage so prišli Ganci, potem ko sta se med strelce vpisala Mohammed Salisu ter Mohammed Kudus dvakrat. Korejci so se vmes vrnili ter izenačili po dveh zadetkih Cho Guesunga. Po tretjem zadetku so imeli sicer še nekaj priložnosti, a so ostale neizkoriščene.

Gana : Južna Koreja | Avtor: Profimedia Profimedia

Korejci so takoj prevzeli pobudo na zelenici, a je manjkala bolj natančna zadnja podaja v kazenski prostor. Zato pa so na drugi strani Ganci povedli v 24. minuti, ko se je po zmedi po visoki žogi v kazenski prostor Salisu dokopal do odbite žoge in jo pospravil v mrežo.

Ganci so nato zaigrali bolje, še naprej so bili nevarni ob predložkih. Enega od teh je v 34. minuti po sijajni podaji Jordana Ayewa za 2:0 izkoristil Mohammed Kudus. Varovanci Otta Adda, ki se po SP poslavlja od ganske klopi, so tudi v obrambi delovali vse bolje, ob izteku polčasa so dovolili le nekoliko nevarnejši strel Junga Wooyounga.

V drugem polčasu so Korejci v okvir vrat sprožili sploh prvi strel, Cho Guesung je meril z glavo, a je bil Lawrence Ati-Zigi med vratnicama zbran.

Je pa isti igralec ganskega vratarja ugnal dvakrat v razmaku dobrih dveh minut. Obakrat je bil natančen z glavo, najprej v 58. minuti, ko je bil v osrčju kazenskega prostora spretnejši po odvzeti žogi in predložku z leve strani. Tudi drugi gol pa je po neodločnosti branilca Gideona Mensaha dosegel po predložku z leve.

Korejci so se nato v zaostanku znova znašli v 68. minuti, ko je po nizki podaji z leve strani žoga mimo številnih nog prišla do Kudusa, ki je svojo izbrano vrsto ponovno popeljal v vodstvo.

Azijski predstavniki so nato pritiskali in bili še nekajkrat blizu izenačenju. Med drugim tudi po prostem strelu Leeja Kangina ter dveh poskusih Kima Jinsuja. V sodnikovem dodatku je streljal tudi prvi zvezdnik Son Heungmin, a je obramba požrtvovalno posredovala.

Ob porazu je po koncu dvoboja rdeči karton prejel še korejski selektor Paulo Bento, ki je znorel potem, ko glavni sodnik Anthony Taylor ni dovolil njegovim varovancem, da bi izvedli še en kot.

Danes se bosta na zadnji tekmi drugega kroga v skupini H ob 17. uri pomerili reprezentanci Portugalske in Urugvaja. V skupini imata Portugalska in Gana po tri točke, Urugvaj je pri eni, Korejci pa so na dnu brez točk.

* Stadion Education City, gledalcev 43.983, sodniki: Taylor, Beswick, Nunn (vsi Anglija).
* Strelci: 0:1 Salisu (24.), 0:2 Kudus (34.), 1:2 Cho Guesung (58.), 2:2 Cho Guesung (61.), 2:3 Kudus (68.).
* Južna Koreja: Kim Seunggyu, Kim Jinsu, Kim Minjae (od 90+2. Kwon Kyungwon), Kim Moonhwan, Kim Younggwon, Jung Wooyoung (od 46. Hwang Uijo), Hwang Inbeom, Son Heungmin, Kwon Changhoon (od 57. Lee Kangin), Jeong Wooyeong (od 46. Na Sangho), Cho Guesung.
* Gana: Ati-Zigi, Lamptey (od 78. Odoi), Salisu, Mensah (od 88. Rahman), Amartey, Partey, Kudus (od 83. Djiku), Abdul Samed, J. Ayew (od 78. Sulemana), A. Ayew (od 78. Kyereh), Williams.
* Rumeni karton: Jung Wooyoung, Kim Younggwon; Amartey, Lamptey.
* Rdeči karton: Paulo Bento (90+11./izven igrišča).