Robert Lewandowski je vstopil v 57. minuti in le osem minut zatem zatresel mrežo Cadiza. Foto: Reuters

Katalonci v novi sezoni španskega prvenstva še ne poznajo poraza, v dozdajšnjih petih krogih so zgolj enkrat remizirali in štirikrat zmagali. Nazadnje v soboto, ko so se brez večjih težav prebili prek zadnjeuvrščenega Cadiza. Ta v novi sezoni še ni dosegel zadetka.

Barcelona je sicer potrebovala kar nekaj časa, da je strla odpor gostiteljev, šele v 55. minuti je bil po podaji z desne strani pred vrati natančen Frenkie de Jong. Vodstvo je deset minut pozneje po lepi akciji podvojil Robert Lewandowski. Ta je iz neposredne bližine žogo zbezal v mrežo.

Na 3:0 je v 86. minuti po lepi in nesebični podaji Lewandowskega iz protinapada povišal Ansu Fati, končni izid pa je v sodnikovem dodatku postavil še en rezervist Ousmane Dembele. Ta je zadel s strelom z roba kazenskega prostora, res pa je, da bi lahko vratar Jeremias Ledesma posredoval bolje.

Takole je Unai Nunez žogo spravil za hrbet lastnega vratarja po podaji Matheusa Cunhe za končnih 4:1 na stadionu Wanda Metropolitano. Foto: Reuters

Visoka zmaga Atletica

Medtem je Atletico na svojem stadionu s 4:1 ugnal Celto iz Viga. V 9. minuti je za gostitelje po podaji z desne pod prečko zadel Angel Correa, na novi zadetek v gostujoči mreži so morali navijači počakati do uvoda drugega polčasa, ko je z razdalje (in z rahlim odbojem od branilca) zadel Rodrigo de Paul. Po dobri uri igre je s fantastičnim samostojnim vložkom na 3:0 povišal Yannick Carrasco. Nekaj upanja je ob izteku 71. minute za Celto s strelom ob bližnji vratnici vlil rezervist Gabri Veiga, a je upe dokončno pokopal avtogol Unaia Nuneza. Ta je žogo spravil za hrbet lastnega vratarja po podaji rezervista Matheusa Cunhe z desne strani. Jan Oblak je izpustil tekmo, v prejšnjem krogu se je poškodoval na tekmi v San Sebastianu proti Real Sociedadu. V vratih ga je zamenjal Ivo Grbić.

Do izdatne zmage šele v zadnjih minutah

Mallorca je v Madridu sicer povedla, a je gostiteljem še uspelo izenačiti v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Zmago je Real dosegel šele v zadnjih 20 minutah, ko so kar trikrat zatresli gostujočo mrežo. S 4:1 je kraljevi klub kot edini v La Ligi ostal s popolnim izkupičkom in s tem na vrhu prvenstvene lestvice po 5. krogu.

Prvi poraz Villarreala
Nogometaši Villarrealla so prejeli prvi gol v letošnjem prvenstvu in tudi prvič izgubili. V derbiju kroga jih je premagal Betis, ki je na domačem igrišču z golom Rodrija v 61. minuti zmagal z 1:0.