McTominay junake škotske zmage proti Španiji

Ljubljana, 28. 03. 2023 22.32 |

Škotska nogometna reprezentanca je v 2. krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 doma premagala Španijo z 2:0. Junak dvoboja v skupini A je bil Scott McTominay, ki je dosegel zadetka v sedmi in 51. minuti. Škoti imajo zdaj na vrhu šest točk, Španci so pri ostali pri treh.

Prvi zvezdnik hrvaške reprezentance ostaja Luka Modrić.
Prvi zvezdnik hrvaške reprezentance ostaja Luka Modrić. FOTO: AP

V skupini A sicer Norveška tudi po dveh tekmah ostaja brez zmage. Po porazu proti Špancem v prvem krogu so Skandinavci tokrat v Gruziji igrali 1:1. Gostje, pri katerih ni igral prvi zvezdnik Erling Haaland, so sicer povedli v 15. minuti z golom Alexandra Soerlotha, v 60. minuti pa je Gruzijcem, ki jih vodi Willy Sagnol, Georges Mikautadze, ta je igral v napadu skupaj s Hvičo Kvarachelio, priigral prvo točko.

V skupini D je Turčija gostila Hrvaško. Slednja je na prvi tekmi presenetljivo igrala 1:1 z Walesom, tokrat pa so izbranci Zlatka Dalića v Turčiji zmagali z 2:0. Mateo Kovačić je bil dvakratni strelec v 20. minuti in ob koncu prvega polčasa. Wales je proti Latviji slavil z 1:0 in golom Kiefferja Moora v 41. minuti. Hrvaška in Wales imata zdaj po štiri točke, Turčija je pri treh, Armenija in Latvija pa sta brez točk.

V skupini I pa je Švica zanesljivo odpravila Izrael s 3:0, pri čemer so zadeli Ruben Vargas v 39., Zeki Amdouni v 47. in Silvan Widmer v 52. minuti. Kosovo in Andora sta se razšla z 1:1, Romunija pa je premagala Belorusijo z 2:1. Švica je na vrhu lestvice s šestimi točkami in razliko v zadetkih 8:0, sledi Romunija prav tako s šestimi točkami, Kosovo je pri dveh, Andora in Izrael pri eni, Belorusija pa je še praznih rok.