Že v soboto so se kolesarji pomerili na kriterijski dirki, ki je štela tudi za državno prvenstvo. Najzanimivejša je bila moška večerna dirka, absolutno zmago pa je osvojil član češke ekipe Elkov Kasper, Daniel Babor, drugo njegov moštveni kolega Dominik Neuman. Na tretje mesto pa se je uvrstil član slovenske ekipe Gusto Santic, Matic Maček.

V nedeljo se je na start najstarejše mednarodne kolesarske dirke v Sloveniji – 54. VN Kranja – memorial Filipa Majcna postavilo 126 kolesarjev iz 21 ekip, ki so v 13 krogih prevozili skoraj 160 kilometrov. Dirka je bila zelo napeta, saj so se neprestano vrstili poizkusi pobegov. Minuto prednosti je uspelo dobiti le enemu kolesarju, ki ga je glavnina ujela deset kilometrov pred ciljem. Tako so kolesarji na znameniti Jelenov klanec prišli v skupini, zmagovalca pa je – kot je v Kranju običajno – odločil skupinski sprint.

Ciljno črto je prvi prečkal Italijan Andrea Peron, član ameriške ekipe Team Novo Nordisk. Drugo mesto je zasedel Čeh Tomaš Barta iz ekipe ATT Investments. Na tretje mesto pa se je uvrstil Tilen Finkšt iz ekipe Adria Mobil.

Ob robu letošnje VN Kranja je potekalo tudi državno prvenstvo v disciplini XC eliminator, ki je potekalo okoli Prešernovega gaja. Med člani je zmagal aktualni evropski prvak Jakob Klemenčič (MBK Črni Vrh), v združeni ženski kategoriji pa je prvo mesto osvojila Nastja Ahačič (Energija Team).