Tampa Bay je na pragu konferenčnega finala. Foto: Reuters

Junak je bil Andrej Vasilevskij, ki je ustavil 34 od 35 strelov na svoja vrata in prišel do pete zaporedne zmage v končnici. Panterji, ki so bili najboljša ekipa rednega dela in so imeli najmočnejši napad v ligi, so na treh tekmah dosegli le tri gole. Steven Stamkos je dosegel dva gola, Nikita Kučerov je prispeval gol in tri podaje.

New York Rangersi so slavili s 3:1 in zaostanek v seriji proti Carolini znižali na 1:2. V glavni vlogi je bil še en ruski vratar, Igor Šestjorkin, ki je obranil 43 strelov. Strelci za Rangerse, ki so premagali Carolno šele drugič na zadnjih desetih tekmah, so bili Mika Zibanejad, Chris Kreider in Tyler Motte.

Na Zahodu je Edmonton proti Carolini povedel z 2:1, potem ko je prvo tekmo na domačem terenu dobil s 4:1. Evander Kane, ki je bil še januarja brez kluba, je dosegel hat trick v zgolj šestih minutah sredi druge tretjine. Connor McDavid je vknjižil tri podaje in je na desetih tekmah končnice zbral že 23 točk.