Mura je prikazala najboljšo igro v skupinskem delu Konferenčne lige. Tako blizu točki še ni bila. Foto: www.alesfevzer.com

Prekmurci so po porazu proti Vitesseju v Mariboru (0:2) in gostujočem proti Tottenhamu (1:5) še tretjič ostali praznih rok. Rennes, ki je še v prejšnji sezoni igral v Ligi prvakov, je v prvem polčasu prevladoval, v drugem pa uspešno ubranil minimalno prednost. Črno-beli so sicer imeli nekaj obetavnih priložnosti, ki pa jih niso izkoristili.

Guirassy natančen z bele točke
Francozi so imeli prvo veliko priložnost že v 6. minuti, ko je Hamari Traore po podaji iz kota z glavo stresel prečko.

V 17. minuti je Žiga Kous zelo slabo zagradil žogo, Matic Maruško pa je v kazenskem prostoru podrl Serhouja Guirassyja. Sodnik Volen Chinkov je takoj pokazal na belo točko. Guirassy je z desnico poslal Matka Obradovića v napačno smer.

Lotrič unovčil podajo Karničnika
Mura je po zaostanku zaigrala precej napadalneje. Vzpostavila je ravnotežje na sredini igrišča. V 20. minuti je Žan Karničnik z dolgo podajo sijajno našel Mitjo Lotriča, ki je z roba kazenskega prostora ukanil Alfreda Gomisa.

Laborde pospravil odbito žogo v mrežo
Štiri minute pred odmorom je Rennes znova povedel. Najprej je streljal Baptiste Santamaria, Obradoviću je žogo uspelo odbiti, a jo je nato Gaetan Laborde potisnil v mrežo.

Minuto pred odmorom je imel veliko priložnost za izenačenje Kous, vendar je Gomis strel z leve strani odbil.

Rennes ohranil prednost v drugem polčasu
Na začetku drugega polčasa je Obradović moral posredovati po poskusu nevarnega Laborda z roba kazenskega prostora, Lotrič pa je na drugi strani zgrešil cilj, tako kot Maruško z glavo po kotu v 50. minuti in Klemen Pucko po protinapadu nekaj trenutkov zatem. V 67. minuti se je izkazal Obradović po strelu Louma Tchaoune, sicer pa je Mura iskala poti do izenačenja, toda Francozi so uspešno lovili napadalce v prepovedan položaj.

Trener Ante Šimundža je v 72. minuti v igro poslal Samsondina Oura in Stanišo Mandića. Mihael Klepač in Kai Cipot sta vstopila šele tri minute pred koncem.

Maroša zapravil zadnjo priložnost za izenačenje
V 86. minuti je imel nekaj dela Obradović, ki ga je uspešno opravil. Zadnjo priložnost za izenačenje je imel v sodniškem dodatku Amadej Maroša, ki je prišel do strela z levico, a je Gomis odlično posredoval.

Šimundža ponosen na prikazano
"Mislim, da smo igrali dobro tekmo proti močnemu tekmecu. V določenih delih smo bili enakovredni in celo boljši na igrišču, tako da smo lahko ponosni na prikazano. Toda tekma se igra 90 minut, v prvem polčasu smo dobili naivna gola, toda pomembno je, da smo bili hrabri, kolektivni, da smo si upali," je povedal Šimundža.

PSG edini letošnji poraz doživel v Rennesu
Rennes je nazadnje izgubil pred več kot mesecem dni (Marseille), vmes pa je na kolena spravil tudi PSG (2:0) z Lionelom Messijem, Kylianom Mbappejem, Neymarjem in preostalimi zvezdniki. V francoskem prvenstvu je na sedmem mestu, tri točke za drugouvrščenim Lensom.

Klub je v lasti družine Pinault, katere bogastvo ocenjujejo na skoraj 50 milijard evrov. Vrednost ekipe na trgu je blizu 200 milijonov evrov, prvi zvezdnik je 19-letni napadalec Jeremy Doku, ki pa je zaradi poškodbe manjkal.

Vitesse presenetil Tottenham
Rennes je prevzel vodstvo v skupini G, zbral je že sedem točk. Na drugi tekmi skupine je Vitesse premagal Tottenham z 1:0. Nizozemci so pri šestih točkah, Angleži so ostali pri štirih. Mura se bo v 4. krogu znova srečala z Rennesom, tekma bo 4. novembra v Franciji.