Katalonci, aktualni podprvaki, skupaj z branilcem naslova Anadolu Efesom pa glavni favoriti za končno slavje v tej sezoni, so po zaslugi odlične druge četrtine na odmor odšli z dvomestno razliko, ki so jo v tretji četrtini še oplemenitili. Tik pred njenim koncem so si priigrali najvišje vodstvo na tekmi, ko so povedli s 63:43. Bavarci so v nadaljevanju znižali zaostanek, dobri dve minuti pred koncem prišli na -7, bližje pa niso zmogli.

Liga ABA na TV SLO 2 in MMC-ju!

Na TV SLO 2 in MMC-ju si boste lahko v okviru 3. kroga Lige ABA v ponedeljek ob 18.00 ogledali prenos tekme Cedevita Olimpija – FMP.

Prvi strelec tekme je bil z 18 točkami Darrun Hilliard, pri Barci pa jih je 16 zbral Cory Higgins. Žan Mark Šiško, edini Slovenec v Evroligi, je igral slabih 22 minut. V statistiko je ob sedmih točkah (2/5 za dve, 1/1 za tri) vpisal še štiri podaje.

Po zaslugi zelo dobre obrambe je prvak Lige ABA, Crvena zvezda, slavil v Tel Avivu (63:72). Beograjčani so drugič do zdaj premagali Maccabi v gosteh. Odlično je igro rdeče-belih vodil nekdanji košarkar izraelskega ponosa Nate Wolters, ki je prispeval 17 točk. V tretji četrtini, ko so gostje povedli za 21, je zapored zadel dve pomembni trojki. Prvi strelec tekme je bil sicer z 19 Nikola Kalinić, ki se je letos vrnil v srbsko prestolnico, pri Maccabiju pa je bil z 18 znova najboljši Scottie Wilbekin.