Los Angeles, 21. 01. 2022 07.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
STA, M.J.
0

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL doma izgubili proti Colorado Avalanche z 1:4. Edini zadetek za tretjič zapovrstjo poražene Kralje je dosegel slovenski as Anže Kopitar, ki pa ni mogel preprečiti slavja razpoloženih gostov. Ti so slavili petič zaporedoma in ostajajo na vrhu zahodne konference.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: AP

Colorado ima po 38 odigranih tekmah 57 točk, štiri več od Nashville Predatorsov, ki so danes prav tako slavili. Na domačem ledu so Winnipeg Jetsi ugnali s 5:2. Hokejisti iz mesta angelov ostajajo na šestem mestu zahodne konference, po 41 tekmah so zbrali 45 točk, a znova zapadli v negativen niz, ki se trenutno razteza tri tekme. Predvsem v obrambi Kralji ne delujejo suvereno, saj so na zadnjih treh tekmah prejeli kar 16 golov. Čeprav so proti vratom tekmecev znova sprožili precej več strelov (41:27), je Colorado prvo tretjino zaključil z vodstvom, potem ko je v deseti minuti zadel Mikko Rantanen s hokejistom več na ledu. V tretji minuti druge tretjine je Kiefer Sherwood povišal vodstvo gostov, šest minut kasneje pa je prav Anže Kopitar ob igri z igralcem več na ledu izkoristil gnečo pred vrati Darcyja Kuemperja ter znižal na 1:2. V zadnjem delu igre je imel Los Angeles dvakrat priložnost z igralcem več, a ni našel poti mimo razpoloženega Kuemperja. Ta je na koncu zbral 40 obramb. Med obema dvominutnima kaznima je za Colorado zadel še Nicolas Aube-Kubel, v prazno mrežo pa je piko na i zmagi postavil Devon Toews. "Resnično verjamem, da lahko igramo enakovredno z vsako ekipo v ligi. V napadu se nam mora nekaj stvari postaviti na pravo mesto. Namreč, enkrat eksplodiramo in dosežemo pet ali šest golov, nato pa spet pademo in zabijemo enega ali dva. Število dve pa je v NHL slabo, če to apliciramo na napad. Dva dosežena gola ti ne prineseta veliko, trije pa so že povsem druga zgodba," je po tekmi za lakingsinsider.com povedal trener kraljev Todd McLellan. Kopitar, ki je doslej zbral 13 golov in 23 podaj na 41 tekmah, in soigralci bodo naslednjič na delu v noči na ponedeljek, ko bodo pri New Jersey Devils začeli serijo šestih gostovanj.

Leon Draisaitl
Leon Draisaitl FOTO: AP

Visoko zmago je vpisala najboljša ekipa lige Florida Panthers, ki je na gostovanju s 6:0 odpravila Edmonton Oilers. Aleksander Barkov je prispeval dva gola in podajo, Sam Reinhart pa tri podaje. Jonathan Huberdeau, najboljši strelec Floride, je tokrat vpisal podajo, s katero je pri 54 točkah. Toliko jih ima na drugem mestu med strelci tudi Leon Draisaitl iz Edmontona, čigar statistika pa je tokrat ostala prazna. Boston Bruins so tudi po zaslugi dveh golov Davida Pastrnaka premagali Washington Capitals s 4:3, pri katerih je Aleks Ovečkin tokrat zbral podajo, a se s 56 točkami utrdil na prvem mestu med strelci lige.

Buffalo Sabres so doma izgubili proti Dallas Stars s 4:5, pri slednjem je branilec John Klingberg štirikrat podal za gol, Philadelphia Flyers pa proti Columbus Blue Jackets z 1:2. Pittsburgh Penguins so bili s 6:4 boljši od Ottawa Senators, Vegas Golden Knights pa po podaljšku s 4:3 od Montreal Canadiens. Seattle Kraken je s 3:2 premagal San Jose Sharks.

Kopitar in soigralci bodo naslednjič na delu v noči na ponedeljek, ko bodo pri New Jersey Devilsih začeli serijo šestih gostovanj.