Joshua Kimmich in Jamal Musiala sta blestela v Frankfurtu, kjer je imel Bayern v preteklih letih velike težave. Foto: Reuters

Bayern, ki je v soboto že osvojil nemški superpokal v Leipzigu (5:3), je vse opravil v prvem polčasu, ki ga je dobil je kar s 5:0. Gostitelji, ki jih kot zmagovalce Evropske lige v sredo čaka evropski superpokal v Helsinkih z madridskim Realom, pa so bili nemočni.

Mane in Musiala v imenitni formi
Predsednik Peter Fischer je pred tekmo dejal, da Sadio Mane ni niti bleda senca Lewandowskega. Najboljši afriški nogometaš leta je na uvodnih dveh tekmah v dresu Bayerna navdušil in se hitro ujel s soigralci. Najstnik Jamal Musiala je naredil nov velik korak naprej in kar težko si je predstavljati začetno postavo Bayerna brez njega.

Bayern po teniško opravil z Eintrachtom

Mojstrovina Kimmicha s prostega strela
51.500 gledalcev je pripravilo imenitno vzdušje na uvodni tekmi jubilejne sezone nemškega prvenstva. Bavarci so bili zelo motivirani in načrti gostiteljev so se podrli že v 5. minuti. Vratar Kevin Trapp je še organiziral postavitev soigralcev, saj je bil v kazenskem prostoru gost dim, ki so ga povzročili razgreti navijači. Joshua Kimmich je opazil, da v živem zidu stoji le en nogometaš. Žogo je z desno nogo zavrtinčil mimo zidu in od vratnice se je odbila v mrežo. Trapp je pričakoval predložek in je stal na napačni nogi.

Benjamin Pavard se je veselil zadetka s trenerjem Nagelsmannom. Foto: Reuters

V 11. minuti so gostitelji še blokirali strel Thomasa Müllerja, žoga pa se je odbila do Benjamina Pavarda, ki jo je z diagonalnim strelom z desno nogo poslal v mrežo. Obrambi nista bili razpoloženi. Velike priložnosti so se kar vrstile. V 12. minuti je branilec Eintrachta Tuta preskočil Alphonsa Daviesa in stresel prečko, ko je bil Manuel Neuer že premagan.

Müller zgrešil prazna vrata
Eintracht je preveč moči usmeril v napad. V 23. minuti je Serge Gnabry startal s svoje polovice, zato ni bilo prepovedanega položaja. Z Müllerjem sta stekla sama proti vratom, Filip Kostić je z drsečim startom skušal posredovati, a je malce zmedel Müllerja, ki je potisnil žogo proti praznim vratom, a je zadel le vratnico. Štiri minute zatem je Musiala z roba kazenskega prostora stresel še prečko.

Sadio Mane je hitro postal priljubljen pri navijačih Bayerna. Foto: Reuters

Prvi gol Maneja v Bundesligi
Bavarski stroj je že na začetku avgusta dobro namazan. Po pol ure je na semaforju pisalo 0:3. Prvi zadetek v Bundesligi je dosegel Sadio Mane. Senegalec je bil natančen z glavo po podaji Gnabryja z leve strani.

"Petarda" že do odmora
Branilec Evan Ndicka je imel ogromne težave, Mane je bil prehiter. Odlični napadalec, ki je prišel iz Liverpoola, je v 33. minuti zadel prečko z lobom. Dve minuti zatem je našel Müllerja na desni strani. Nemški reprezentant je podal pred vrata, kjer je Musiala le še podstavil desno nogo za 0:4.

Müller je dve minuti pred odmorom zaposlil še Gnabryja, ki je z desne strani poslal žogo mimo Trappa ob bližnji vratnici v mrežo.

Muani kaznoval napako Neuerja
V nadaljevanju je zadihal tudi Frankfurt in vzpostavil ravnotežje. Vstopila sta Kristijan Jakić in Kolo Muani. Zadetek Jakića v 56. minuti je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Po poigravanju vratarja Neuerja zunaj kazenskega prostora je Muani v 64. minuti zatresel mrežo. Neuer si je zelo slabo zaustavil žogo in odskočila je naravnost do francoskega napadalca.

Musiala z drugim zadetkom kronal odlično predstavo
Bayern je precej znižal ritem. Trener Julian Nagelsmann je na igrišče poslal vse novince. Ryan Gravenberrch, Mathys Tel, Noussair Mazraoui in Matthijs de Ligt so dobili priložnost, a izstopal je predvsem Musiala, ki je s svojim drugim golom sedem minut pred koncem postavil končni izid.

Mario Götze ni imel veliko prostora na sredini igrišča. Junak finala SP-ja 2014 je najbolj odmevna okrepitev Eintrachta, ki bo prvič igral v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Nagelsmann: Naredili smo velik korak naprej
"Prvi polčas je bil izjemen. Imeli smo res veliko energije, vse nam je uspevalo. Naredili smo velik korak naprej v primerjavi s preteklo sezono. Žoga je odlično krožila, podaje so bile natančne in tudi navijači so navdušeni nad našo predstavo," je žarel od navdušenja trener Nagelsmann, ki je poleti poskrbel za veliko prahu z ločitvijo. Njegova nova izbranka je novinarka Bilda Lena Wurzenberger, ki je v zadnjih sezonah redno poročala s tekem Bayerna.

"Že dalj časa sem razmišljal, koga bi lahko pripeljali, če Lewandowski odide. Nemogoče je popolnoma nadomestiti takega ostrostrelca. Na dveh tekmah smo dosegli 11 golov, seveda pa tako ne bo šlo vedno. Mane se je hitro ujel s soigralci," je dodal Nagelsmann.

Müller: Verjetno se mi bodo zdaj smejali na spletnih straneh
Muller se je pošteno nasmejal, ko si je ogledal počasni posnetek zapravljene priložnosti: "Uvodne tekme si ne bi mogel zamisliti bolje. Zgrešil sem prazen gol, verjetno se mi bodo zdaj smejali na spletnih straneh. Kostić je z drsečim startom precej vplival na moj strel, a moral bi zadeti. "

Lewandowski na tribune Camp Noua privabil ogromno množico

Glassner: Proti Bayernu ne smeš igrati tako napadalno
"Bayern je bil precej predober. Po hitrem zaostanku smo skušali hitro zadeti. Preveč smo se odprli in kazen je prišla takoj. Proti Bayernu ne smeš igrati tako napadalno. Po zaostanku z 0:5 so nas navijači še vedno glasno podpirali v drugem polčasu. To je bilo impresivno," je povedal trener Eintrachta Oliver Glassner.

Kapetan Reus zagotovil Dortmundu tri točke
Sobotni obračun ekip, ki bosta igrali v Ligi prvakov, si je na stadionu Westfalen ogledalo 81.365 gledalcev. Gol Marca Reusa v 10. minuti je bil dovolj za zmago Borussie Dortmund nad Bayerjem iz Leverkusna. Strel Karima Adeyemija z desne strani je vratar Lukas Hradecky še uspel zadržati na golovi črti. Branilec Piero Hincapie žogi ni uspel dovolj hitro izbiti, zato pa jo je kapetan Reus potisnil v mrežo.

Marco Reus je bil na pravem mestu v 10. minuti. Foto: Reuters

Bayer je v zadnji minuti ostal le z deseterico, saj je vratar Hradecky prehitro prijel žogo z roko. Z nogama je stal v kazenskem prostoru, a je iztegnil roki in ujel žogo zunaj šestnajstmetrskega prostora. Oglasil se je videosodnik in Felix Brych mu je takoj pokazal rdeči karton. V zadnjih trenutkih tekme je bil v vratih gostov branilec Edmond Tapsoba, saj so že opravili vseh pet menjav.

Modeste bo nadomestil Hallerja
Vodstvo Borussie je v nedeljo sklenilo enoletno pogodbo z Antonyjem Modestom kot zamenjavo za Sebastiena Hallerja, ki ga čaka kemoterapija. Odlični napadalec je še v lanski sezoni blestel v dresu Kölna.

Union ostaja vladar v Berlinu
V sijajnem vzdušju je Union Berlin v mestnem obračunu ugnal Hertho s 3:1. Union je tako dobil še četrti dvoboj v nizu proti velikemu bratu iz zahodnega Berlina in je izgubil le dva od sedmih obračunov v ligi, odkar je leta 2019 ponovno prišel na najvišjo raven nemškega nogometa.

Werder Bremen je vrnitev v Bundesligo proslavil z remijem 2:2 in točko, ki jo je odnesel iz Wolfsburga, tega je prvič vodil Hrvat Niko Kovač.

Rdeči biki le do točke v Stuttgartu
Nogometaši Leipziga so iz Stuttgarta prinesli le točko (1:1). Kevin Kampl je igral do 59. minute. V Stuttgartu so imeli gostje sicer terensko premoč in precej več strelov na gol, toda bili so neučinkoviti, izkazal pa se je tudi vratar domačih Florian Müller, ki je predvsem v drugem delu imel nekaj ključnih obramb.

Za vodstvo Leipziga je že v 8. minuti poskrbel Christopher Nkunku, še pred odmorom pa je za končnih 1:1 zadel Naouirou Ahamada.