Olimpija do minimalne, a zanesljive zmage proti Domžalam

Ljubljana, 21. 02. 2024 16.53 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Jakob Batič
10

Nogometaši Olimpije so v 22. krogu prve lige pred domačimi navijači ugnali Domžale (1:0). Edini gol na tekmi, v kateri so imeli zmaji vse niti igre v svojih nogah, je že v 13. minuti dosegel Raul Florucz.

Tekma se je začela v znamenju nesrečnega Antonia Marina, ki se je na ponedeljkovem treningu strgal kolenske vezi in tako že končal sezono. Nogometaši Olimpije so se nanj spomnili s posebnimi majicami, potem pa od prve minute silovito krenili na gostujoča vrata.

Že v šesti minuti je Raul Florucz lepo pripravil strel Ivano Posavcu, ki pa je meril visoko preko vrat. Opozorilo za Domžalčane ni zaleglo, saj so bili še vedno stisnjeni pred svoja vrata in kazen je prišla sedem minut kasneje.

Ivan Durdov, ki je debitiral v Stožicah kot nogometaš zmajev, je žogo odložil Floruczu, ta pa je na desni strani vse storil sam in z natančnim strelom na daljšo vratnico matiral nemočnega Lovra Stubljarja. Kmalu zatem je bil veselju vnovič blizu Posavec, čigar strel je obramba Domžal odbila v kot.

Po dobre pol ure igre so prvič na tekmi zapretili tudi gostje. Po lepo izpeljani akciji na desni strani in predložku Amadeja Brecla se je v kazenskem prostoru kot duh sam znašel Edvin Krupić, a je neovirano meril visoko preko vrat.

Kazen je prišla že v naslednjem napadu, ko je z glavo zadel Marcel Ratnik, vendar se je izkazalo, da je bil v trenutku podaje s prostega strela v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri minimalni prednost zmajev. Tik pred koncem polčasa je nevarno, a znova preko vrat, meril še Florucz.

Kmalu po začetku nadaljevanja bi lahko status bivšega potrdil Durdov. Nekdanji član Domžal se je znašel sam v kazenskem prostoru in močno streljal z desne strani, vendar je bil Stubljar na pravem mestu.

Ker so bili nogometaši rumene družine še naprej povsem nenevarni, je Dušan Kosić v 64. minuti odreagiral s trojno zamenjavo. Vstopili so Nermin Hodžić, Filip Stuparević in Tom Alen Tolić

Na drugi strani tudi varovanci Zorana Zeljkovića v drugem delu v napadu niso imeli pravega navdiha, a so prevladovali na sredini igrišča, tako da so Domžalčani le redko prihajali na njihovo polovico.

Olimpija – Domžale
Olimpija – Domžale FOTO: Sofascore.com

Zeljković je ritem igre držal na visoki ravni tudi z zamenjavami, najprej je vstopil Pedro Lucas v 68. minuti, kmalu za njim pa še Saar Fadida, Jorge Silva, Marko Brest in Agustin Doffo. V 89. minuti je imel lepo priložnost Brest, junak povratka proti Rogaški (2:2), ki je z razdalje meril naravnost v Stubljarja. Kot zadnji pa je bil še enkrat nevaren Florucz, čigar strel so Domžalčani blokirali.

To je za bila zmaje druga zmaga v spomladanskem delu, po uvodnem remiju z Rogaško so prejšnji krog ugnali Radomlje (3:1), Domžalčani pa še čakajo na prvo točko. Če bodo tako nadaljevali, se bodo kmalu znašli v veliki nevarnosti. Pred devetouvrščenimi sosedi iz Radomelj imajo namreč tri točke prednosti.