Vlatko Čančar Vlatko Čančar Denver Nuggets NBA Liga NBA

Petek, 15. 10. 2021, 8.45

PRIPRAVLJALNE TEKME V LIGI NBA, 14. OKTOBER

Čančar se je izkazal in pomagal Denverju do zmage #video

Vlatko Čančar | Vlatko Čančar je na zadnji pripravljalni tekmi na parketu prebil kar 34 minut. | Foto Reuters

Vlatko Čančar je na zadnji pripravljalni tekmi na parketu prebil kar 34 minut.

Slovenski košarkarski reprezentant Vlatko Čančar se je izkazal na pripravljalni tekmi pred začetkom nove sezone lige NBA. Denverju je z 12 točkami pomagal do zmage po podaljšku v Oklahoma Cityju, končni rezultat je bil 113:107. Primorec je na parketu prebil dobrih 34 minut, počivali pa so njegovi številni soigralci, med njimi tudi Nikola Jokić, Jamal Murray in Michael Porter Jr. To je bila zadnja pripravljalna tekma Denverja.

Zion Williamson
Sportal Težave Ziona Williamsona pred začetkom sezone
Luka Dončić
Sportal Dončićevi dobesedno ponižali klub velikega Michaela Jordana #video

V noči na petek so klubi iz lige NBA pred začetkom sezone odigrali štiri pripravljalne tekme. Na parket je stopil tudi slovenski legionar Vlatko Čančar. Trener mu je ob odsotnosti številnih prvokategornikov namenil zelo visoko minutažo. Na parketu je prebil kar 34 minut in 17 sekund, v tem času pa dosegel 12 točk (zadel je tri trojke), prispeval pa tudi štiri skoke, podajo in ukradeno žogo.

Vrhunci dvoboja v Oklahoma Cityju:

Na razburljivem dvoboju v Oklahoma Cityju, kjer je zmagovalca določil šele podaljšek, je strelsko najbolj izstopal Čančarjev soigralec Markus Howard. V 31 minutah je prispeval 31 točk. Zadel je kar devet trojk (iz 17 poskusov) in bil z naskokom prvi strelec Denverja. Will Barton je kot drugi najboljši strelec Denverja dvoboj končal pri 14 točkah. Pri gostiteljih je izstopal mladi Srb Aleksej Pokuševski. Prispeval je 22 točk in osem skokov.

Denver, ki je zadnjo pripravljalno tekmo odigral brez šestih pomembnih igralcev (manjkali so Nikola Jokić, Michael Porter Jr., Aaron Gordon, Monte Morris, P.J. Dozier in Jeff Green), se bo na uvodnem nastopu v novi sezoni lige NBA pomeril s podprvakom Phoenixom (20. oktobra).

Kyrie Irving, Brooklyn Nets
Sportal Šok za zvezdnika NBA: klub mu je obrnil hrbet in postavil ultimat
Goran Dragić
Sportal Goran Dragić je tokrat odigral pomembno vlogo

V noči na soboto bo zelo zanimivo v Milwaukeeju, kjer bodo branilci naslova na pripravljalnem srečanju pričakali Dončićev Dallas, ki se je na zadnji tekmi znesel nad Charlotte Hornets.

Pripravljalne tekme v ligi NBA, 14. oktober:

Atlanta Hawks : Miami Heat 127:92
Young 27 (met iz igre 10/22), 15 asist., Hunter 19; Smart 20, Strus 18, 9 sk., Potter 16, 16 sk.

Brooklyn Nets : Minnesota Timberwolves 107:101
Harris 23, Durant 19, Aldridge 16; Edwards 23, Towns 16, 8 sk., 6 asist.

Oklahoma City Thunder : Denver Nuggets 107:113*
Pokuševski 22, 8 sk., Jerome 16; Howard 31, Barton 14, Hyland 13, 7 asist., Čančar 12 (met za tri 3/6, met za dve 1/4, prosti meti 1/1), 4 sk., 1 asist., 1 ukr. žoga, 2 izg. žogi v 34 minutah, Bol 12, 12 sk.

Sacramento Kings : Los Angeles Lakers 116:112