Jimmy Butler je Bostonu nasul 47 točk, največ v karieri na tekmi končnice. Foto: Reuters

Ta je gostiteljem nasul kar 47 točk in bil z naskokom najučinkovitejši posameznik tekme. S 30 točkami je bil na drugi strani najboljši Jayson Tatum. Odločilna 7. tekma je na sporedu v noči na ponedeljek ob 2.30.

Jaylen Brown je bil z 20 točkami tretji strelec Bostona. Več sta jih zbrala Jayson Tatum (30) in Derrick White (22). Foto: Reuters

Ekipa s Floride je že zelo hitro nakazala, da misli resno, sredi prve četrtine je po košu Caleba Martina prvič povedla z dvomestnim številom (9:19), a so se Bostončani vrnili in v drugi četrtini za trenutek tudi povedli. Njihova najvišja prednost je slabi dve minuti pred koncem polčasa znašala +4 (42:46), potem ko je Jaylen Brown zadel koš in še prosti met. A ob odmoru je Miami kljub vsemu vodil za dve (46:48).

V nadaljevanju se je razigral Butler, ki je brez težav prebijal obrambo zelenih, z nekaj delnimi izidi si je Miami priigral lepo prednost, a jo v zadnji četrtini tudi zapravil. Slabih pet minut pred koncem je Derrick White s trojko povedel Boston v vodstvo (97:94), a so imeli gostje pripravljen odgovor. Kyle Lowry je hitro izenačil izid, zadel še dva prosta meta, s soigralci pa je dosegel 11 od naslednjih 13 točk za precej mirnejše nadaljevanje in zaključek.

Boston se je uspel približati na štiri točke zaostanka, a so mu v izdihljajih tekme pošle moči. Butler in Gabe Vincent sta s prostimi meti le še potrdila zmago Miamija in izsilila 7. tekmo.